Slovenská speváčka a skladateľka Teri Čikoš má na konte ďalší úspech. Nedávno pokrstila debutový album Dievča a teraz vydáva svoj v poradí 7. rádiový singel s názvom Nás nič nezlomí.

“Skladbu Nás nič nezlomí zložil skvelý gitarista a skladateľ Juraj Kupec.Už pri prvom vypočutí skladby som vedela,že túto skladbu chcem nahrať. Nás nič nezlomí je úprimnou spoveďou ženy,ktorá momentálne zažíva úprimnú lásku.Je to o takom tom prvotnom momente,kedy si je človek istý,že to pretrvá navždy a žije pomyseľne v oblakoch.V mojich skladbach rada rozoberám témy každodenných pocitov žien a myslím si,že s touto témou sa bude vediet stotožniť veľa ľudí.S textom nám pomáhala spisovateľka Kristína Balúchová s ktorou sme si hneď veľmi sadli a presne vedela do akého smeru s textom ísť.” Vyznáva sa Teri.

Debutový album speváčky sa nahrával v štúdiu Kupec records a je na ňom dvanásť skladieb. Na CD má Teri autorské skladby Pozri, Cesta, Dilema, Upršaný deň, V tieni hviezd a spolu s mamou speváčkou Brigitou Szelidovou zložili skladbu Spievam. Autorsky na album prispeli aj skľadatelia Ľuboš Šrámek, Jana Kirschner, Juraj Kupec, Tomáš Edelsberger a Dušan Pálka. Ako hosť nahral do skladby Dievča trúbku hudobník Juraj Bartoš.


Už ako malá som snívala o tom, že raz vydám album. Nečakala som, že sa to stane tak skoro. Pracovalo na ňom veľa skvelých ľudí a urobili sme ho najlepšie, ako sme vedeli. Album je o mojich myšlienkach, pocitoch, príhodách, ale aj o tom, ako vnímam ľudí a svet okolo. V textoch rozoberáme rôzne témy, ale tou hlavnou je láska. Nielen tá romantická, ale aj láska k domovine, rodine, prírode či k hudbe. Pri skladaní piesní a textov som sa snažila písať tak, aby sa so mnou vedeli ľudia stotožniť. Aby v skladbách vedeli nájsť kúsok svojho vlastného príbehu, a aby si so mnou vedeli na koncertoch aj zaspievať,“ vyznala sa Teri Čikoš.

Aj vďaka autorstvu je debutová nahrávka skutočne dievčenská. Nestavia sa do polohy ženy, ktorá už všetko prežila a na všetko má svoj názor. V súbore dvanástich skladieb nemá potrebu zložiť poslucháčom na plecia svoje životné útrapy. Témy, ktoré sú súčasťou albumu Dievča, sú skutočne dievčenské s patričnou dávkou smútku či sklamania, ale zároveň so sympatickým nánosom naivity a nadhľadu. Terézia Čikošová, umeleckým menom Teri Čikoš vyštudovala herectvo na Konzervatóriu v Bratislave a aktuálne študuje na VŠMÚ. Profesionálnu kariéru odštartovala v roku 2019 debutovým singlom Letná, ktorý jej zložila a produkovala speváčka Jana Kirschner. Jej skladby sa pravidelne umiestňujú na priečkach najhranejších skladieb na Slovensku.

Zdroj: Jozef Šebo