Legendárnu skupina MODUS, ktorá je na scéne už viac ako 55 rokov pred pár dňami postihla smutná udalosť. Do umeleckého neba odišiel jeden z jej zakladateľov, skvelý bubeník Ľubo Stankovský, známy pod prezývkou Kyslík. Ako spomienku na svojho spoluhráča teraz MODUS do éteru posiela novú verziu legendárnej skladby Sklíčka (Ty, ja a môj brat), ktorú ešte pred svojou smrťou stihol naspievať samotný Stankovský a stala sa tak jeho úplne posledným speváckym počinom.

Skupina MODUS, ktorá v minulom roku svojich priaznivcov potešila sviežou novinkou Nehovor mi, mala v pláne pracovať na ďalších skladbách pre nový album na ktorom sa chcel vo väčšej miere podieľať aj zosnulý Ľubo Stankovský, avšak zdravotný stav mu to už neumožnil. Poslednou skladbou, ktorú ešte stihol naspievať bola nová verzia legendárnej skladby Ty, ja a môj brat (Sklíčka), ktorej originálnu verziu pôvodne naspieval v roku 1984 a stala sa jeho doslova osudovou pesničkou.

Juraj Zaujec, jeden z členov aktuálnej zostavy MODUSu ku vzniku novej verzie Sklíčok hovorí: „Sklíčka sú bez debaty jednou z najúspešnejších a najikonickejších skladieb v celej histórii MODUSu a vidíme aj na koncertoch, že u publika aj po rokoch stále majú obrovský ohlas. Pri príprave pesničiek na nový album sme sa s Ľubom rozprávali, že by nebolo zlé spraviť novú a inú verziu, ktorá by skladbu opäť mohla posunúť k ďalšej generácii poslucháčov. A tak sme skladbu prearanžovali, nahrali v pomalšom tempe a vniesli do nej jemne melancholickú atmosféru“ Ku skladbe pred pár dňami vznikol v nahrávacom štúdiu Jana Baláža aj videoklip zostavený zo spomienkových záberov na zosnulého Stankovského.


Ku skladbe pred pár dňami vznikol v nahrávacom štúdiu Jana Baláža aj videoklip zostavený zo spomienkových záberov na zosnulého Stankovského.

Jano Baláž, ktorý patrí spolu s Kyslíkom k zakladajúcim členom legendárnej kapely si na zosnulého spoluhráča zaspomínal takto: „Boli sme obaja v roku 1967 pri tom keď MODUS vznikal a bol som s ním do posledných chvíľ aj teraz v nemocnici a jedno z jeho želaní bolo, že kolobeh musí ísť ďalej a máme pokračovať. A tak symbolicky touto novou verziou Sklíčok štartujeme ďalšiu etapu v dlhej histórii MODUSu a verím, že Ľubo nám tam zhora bude fandiť a držať palce“

Skladbu Ty, ja a môj brat 2024 (Pocta Kyslíkovi) nájdete okrem YouTubu v najbližších dňoch aj na Spotify. Skupina MODUS, ktorá aktuálne pôsobí v zložení Jano Baláž, Juraj Zaujec a Pavol Bartovic aj podľa želania zosnulého Stankovského pokračuje vo svojej činnosti ďalej a v najbližšom čase chystá konkurz na doplnenie novej muzikantskej zostavy.

Zdroj: TS, Dominik Šoltis