Rádio_FM v spolupráci s festivalom Pohoda prinesie hudobným fanúšikom v piatok 12. mája Pohoda deň_FM. V štúdiách Slovenského rozhlasu a v živom vysielaní Rádia_FM budú počas celého dňa prebiehať hudobné vystúpenia.

Návštevníci Pohoda Deň_FM si budú môcť priamo v štúdiách Slovenského rozhlasu naživo vypočuť malú ochutnávku vystúpení interpretov z blížiaceho sa festivalu Pohoda. V obrátenej pyramíde a vysielaní Rádia_FM sa predstavia Pete & Bas z Británie a londýnske duo O., slovenskú hudobnú scénu zastúpia Zea, Meowlau X Val, Dušan Vlk, Krstní otcovia, TRANSmisia a duo Waterbased. Zastúpená bude aj Ukrajina, svoj set odohrá DJ Lazy Jesus so svojím projektom UA TRIBAL.

„Neviem, či niekde na svete vôbec existuje také úprimné prepojenie verejnoprávneho média a festivalu. Je skvelé, že nás stále spája nielen láska k hudbe, ale aj rovnaké hodnoty. Aj tento rok sa ich počas Pohoda dňa_FM budeme snažiť preniesť medzi poslucháčov a tiež medzi všetkých, ktorí nás navštívia v priestoroch Slovenského rozhlasu,“ hovorí intendantka Rádia_FM Janka Imrichová.


Súčasťou Pohoda Dňa_FM bude aj literatúra a legendárny turnaj v stolnom futbale, v ktorom návštevníci budú môcť vyhrať lístky na Pohodu a oficiálna tlačová konferencia, na ktorej organizátori predstavia ďalšie novinky z festivalu.

„Pohoda Deň_FM je pre nás vždy znamením, že festival sa blíži. Je to náš najdôležitejší mediálny deň, vážime si fantastickú spoluprácu s Rádiom_FM. Máme vyskladaný skvelý program, tešíme sa na stretnutie s priateľmi a priateľkami z rádia a hlavne na návštevníčky a návštevníkov, ktorí vždy v priestoroch Slovenského rozhlasu vytvoria výnimočnú atmosféru,“ povedal o Pohoda Dni_FM Michal Kaščák. 

Program Pohoda Deň_FM:

Ráno na eFeMku s Dominikou Jaškovou a Martinom Staňom:

08:00 – 9:00   – TRANSmisia (Malé koncertné štúdio)
09:00 – 10:00 – UA TRIBAL (Malé koncertné štúdio)

:Popo_FM s Luciou Haverlik a Pavlom Hubinákom:

14:00 – 15:00 – Zea (Malé koncertné štúdio)
15:00 – 16:00 – Krstní otcovia (Malé koncertné štúdio)
16:30 – 17:30 – Waterbased (Malé koncertné štúdio)


Večerný program s Galagerom:

18:00 – 19:00 – Meowlau x Val (Veľké koncertné štúdio)
19:00 – 20:00 – UA TRIBAL (The Lazy Jesus) (Malé koncertné štúdio)
20:00 – 21:00 – Pete & Bas (Veľké koncertné štúdio)
21:00 – 22:00 – O. (Malé koncertné štúdio)
22:00 – 23:00 – Dušan Vlk (Veľké koncertné štúdio)

Vstup na podujatie je voľný. Okrem koncertov budú môcť návštevníci vidieť naživo aj vysielanie Rádia_FM. Koncertné štúdiá majú limitovanú kapacitu, odporúčame preto prísť čo najskôr.

Zdroj: Filip Púchovský, RTVS