Iako Bei je projektom speváka, basgitaristu a skladateľa Romana Jakobeja. Projekt robí výnimočným nástrojové zloženie – basa, bicie, saxofón a klávesy. Kapela tak dosahuje na (nie len) dnešné pomery výnimočný a unikátny zvuk, ktorým búra hranice toho, čo znamená byť rockovou kapelou (keďže gitary chýbajú).

Debut PURSUITS IN 1IFE vyšiel v roku 2018 a Roman na ňom spolupracoval s viacerými úspešnými hudobníkmi, ako sú napr. oceňovaný jazzový saxofonista Nikola Bankov či finalistka Česko-Slovenskej Superstar Karmen Pál-Baláž (vokály).

K albumu vyšli 4 videoklipy a kapela odohrala aj živý set v rámci najväčšej metalovej relácie na Slovensku Headbanger_FM v rámci Rádia_FM. Rudi Rus, moderátor relácie, vysoko ocenil album kapely, ktorý bol v tom roku nominovaný aj ako debut roka v rámci Radio_Head_Awards.

Druhý album PURSUITS IN 2IFE: VORTEX FRAGORIS vyjde 17. augusta 2023 na všetkých platformách a vďaka vašej podpore bude môcť vyjsť aj v podobe fyzického nosiča – konkrétne digipack s 24-stranovým bookletom, ktorý bude obsahovať krásnu grafiku (Maroš Suchý, Nox.Benedicta), texty, fotky (Werdza) a doplnkové informácie – všetko v kvalitnom prevedení s tým, že CDčka budú lisované, čo zabezpečí najväčšiu kvalitu nosiča.


Projekt na fyzické vydanie albumu prebieha cez StartLab a okrem nového albumu si v rámci odmien budete môcť objednať aj prvý album, hard rockové EP kapely Slip Of The Lip, v ktorej Roman pôsobil pred prvým albumom a z ktorého ostáva už len 50 kusov, spevácku alebo kompozičnú hodinu, napísanie textu či súkromný koncert.

Projekt môžete podporiť tu.

Zdroj: Roman Jakobej, Iako Bei