Muzikál na ľade Popoluška s hviezdnym obsadením, ktorý videli už státisíce divákov príde do Bratislavy a do Košíc. Unikátny český koncept muzikál na ľade oslavuje 25. výročie s Popoluškou, ktorá pôjde na turné v Čechách a na Slovensku. Muzikál na ľade je svetovou raritou, spája hercov, spevákov, krasokorčuliarov a tanečníkov. Jej autorom je český režisér a scenárista Jindřich Šimek. Muzikály Mrázik, Rómeo a Júlia a teraz Popoluška, ktorá odštartuje 13. sezónu sú najkvalitnejšie projekty na ľadovej ploche.

Môžete sa tešiť na hudbu vynikajúceho hudobného skladateľa Petra Maláska a skvelé texty Václava Koptu. Na choreografii muzikálu sa podieľala choreografka Jana Hübler, trénerka rakúskej reprezentácie a Radka Kovaříková, trojnásobná majsterka sveta, ktorá vytvorila medzinárodný tím  krasokorčuliarov. Pôsobivú javiskovú scénu navrhol Petr Hloušek a 300 prekrásnych dobových kostýmov Roman Šolc. V predstavení sa odohrávajú kúzla, napríklad prezliekanie Popolušky do plesových šiat priamo uprostred ľadovej plochy, čo u divákov zakaždým budí úžas.

Príbeh chudobnej dievčiny, ktorá sa vďaka kúzlam dostane až na kráľovský bál, kde sa do nej zamiluje princ,

je známy na celom svete. Popoluška ako muzikál na ľade je však jedinečný formát, ktorý sa stal celosvetovou raritou. „Príbeh Popolušky poznáme všetci z filmového spracovania, ale krasokorčuliarske čísla mu dávajú novú dimenziu, je to skrátka nádherné predstavenie,“ hovorí o projekte jeho autor, režisér Jindřich Šimek, a dodáva: „Teší ma, že naše spracovanie má taký úspech, že Popoluška ako muzikál na ľade divákov ohromuje a baví.


V úlohách Popolušky, princa a ďalších postáv sa už vystriedala celá plejáda hviezd, hereckých aj  krasokorčuliarskych. Tvorcovia projektu spolupracujú s najlepšími krasokorčuliarmi sveta, v muzikáli tak máte jedinečnú možnosť vidieť korčuľovať športovcov napríklad z Kanady, Francúzska, Rakúska, Nemecka, Slovenska, Poľska a ďalších krajín. Ako vysvetľuje Radka Kovaříková, tvorcom záleží na tom, aby úroveň krasokorčuľovania v Popoluške bola čo najvyššia, preto športovcov starostlivo vyberajú v Európe i v zámorí. „Popoluška nie je šou s maskotmi ani ľadová revue, naši krasokorčuliari patria k európskej špičke a majú tiež hereckú prípravu,“ hovorí Kovaříková.

K tohtoročnému 25. výročiu muzikálu na ľade sa kúzelné predstavenie dočkalo nových sólistov, Princ          a  Popoluška sú z Kanady. Popolušku tancuje Lubov Ilyushechkina, ktorá sa teší do Európy:  „Som veľmi šťastná, že môžem spolupracovať s takým úžasným kolektívom tvorcov na príbehu, ktorý poznám z detstva  a vytvoriť  hlavnú rolu v príbehu, ktorý by rada prežila v živote nejedna mladá žena.“ Hlasy hlavným postavám prepožičiavajú vynikajúci českí speváci Lucie Bílá a Ondřej Ruml. V predstavení vystupujú aj u nás populárni herci a speváci Pepa Vojtek, Martin Dejdar, Dalibor Gondík, Dana Morávková, Hana Buštíková, Hanka Křížková, Tomáš Savka, Vlastimil Harapes a ďalší.

Vďaka náročným krasokorčuliarskym výkonom, akrobatickým číslam, nádhernej scéne, magickým trikom, svetelným efektom i dych vyrážajúcej hudbe je muzikál Popoluška nezabudnuteľný zážitok pre deti aj dospelých. Nechajte sa vtiahnuť do sveta fantázie, ktorý si užije celá rodina. Máte možnosť byť svedkami jedinečnej šou a  vidieť na vlastné oči najlepších krasokorčuliarov z celého sveta. V rámci turné 2023/2024 sa Popoluška predstaví v siedmich českých a dvoch slovenských mestách. Príďte si pripomenúť, že láska je nad všetky kúzla!


Turné muzikálu na ľade Popoluška 2023/2024:

Karlove Vary – 1. decembra 2023
Pardubice – 3. decembra 2023 (2 predstavenia)
Brno – 9. decembra 2023 (2 predstavenia)
Liberec – 15. decembra 2023
České Budějovice – 17. decembra 2023
Ostrava – 22. decembra 2023
Ostrava – 23. decembra 2023
Košice – 27. decembra 2023
Bratislava – 30. decembra 2023
Praha – 6. januára 2024 (2 predstavenia)

Vstupné od 34 Eur v Košiciach a 35 Eur v Bratislave
ZTP/P, vozičkári + sprievod:  v hodnote najnižšieho vstupného, sprievod vozíčkarov: 1 Euro
Deti do 120 cm majú zľavnené vstupné.

Vstupenky v sieti Predpredaj a Ticketportal.

Zdroj: Olga Valentová, redaktorka, dramaturgička