Špičkoví krasokorčuliari, známi herci a speváci štartujú skúšky na vianočné turné, ktorého časť bude aj u nás na Slovensku. Popoluška je výpravný muzikál na veľkej ľadovej ploche, ktorý uvidíte v Košiciach 27. decembra a v Bratislave 30. decembra 2023.

Šesť veľkých kamiónov, dva autobusy, niekoľko sprievodných vozidiel, viac ako tristo nádherných rozprávkových kostýmov a päťdesiat účinkujúcich hercov, spevákov a výborných krasokorčuliarov, to je muzikál na ľade, ktorý k nám príde na konci roka 2023. Pre tento magický  muzikál zložil nádhernú hudbu vynikajúci hudobný skladateľ Petr Malásek a hlavnú úlohu naspievala úžasná Lucie Bílá. Autor, scenárista a režisér tohto originálneho projektu, Jindřich Šimek pripravil aj množstvo zaujímavých filmových záberov, ktoré dokreslia čarovný príbeh známy na celom svete. Tím autorov dopĺňa aj jeden z najlepších českých textárov Václav Kopta.

Celý príbeh sa odohráva na veľkej ľadovej ploche, kde môžete zblízka vidieť špičkové výkony najlepších krasokorčuliarov nielen z Európy ale aj zo zámoria. Herci majú pódium, ale korčuliarske čísla už teraz trénujú  Lubov Ilyushechkina ako nežná Popoluška a Zachary Daleman ako Princ, a obaja pricestujú až z Kanady. Tím krasokorčuliarov, ktorý vytvorila trojnásobná majsterka sveta a zároveň producentka Radka Kovaříková, je samozrejme širší. „Naši korčuliari sú víťazi medzinárodných súťaží, národní šampióni a olympionici z mnohých krajín napríklad z Kanady, Španielska, Talianska, Rakúska, Slovenska a Českej republiky. Už sa pripravujú vo  svojich krajinách a na budúci týždeň sa začínajú nácviky v Českej republike. Aj keď máme v tíme viac jazykov, náš spoločný jazyk pri choreografiách je predovšetkým pohyb. Korčuliarske úlohy, ktoré stvárňujú krasokorčuliari sú nahovorené a naspievané, aj v dialógoch s hercami čiže vo svojich sólových vystúpeniach sa vyjadrujú len pohybom a tancom,“ hovorí Radka Kovaříková.


Popoluška má hviezdne obsadenie

Na ľadových plochách zimných štadiónov sa budú okrem krasokorčuliarov pohybovať aj populárni českí herci a speváci. Rozprávkovými čarodejníkmi budú Josef Vojtek, kráľa si zahrá úžasný Vlastimil Harapes. Ako kráľovnú uvidíme krásnu Danu Morávkovú v alternácii s Hanou Buštíkovou. Neuveríte, ale kráľovský komorník bude populárny Martin Dejdar alebo rovnako obľúbený Dalibor Gondík, a macochu si s chuťou zahrá Hana Křížková. „Už sa veľmi teším na turné, opäť si obujem korčule a na bále si zatancujem s princom“, povedala sympatická Dana Morávková, ktorá je nielen úspešná česká herečka ale aj moderátorka, choreografka a bývalá krasokorčuliarka.

Šou plná akrobacie a kúziel

Krasokorčuliari nie sú len tanečníci, ale uvidíme aj skvelé akrobatické čísla a naozaj krasokorčuliarske umenie na tej najvyššej úrovni. Špičkoví umelci, herci, speváci, a celý autorský tím  sú len potvrdením, že Popoluška – muzikál na ľadovej ploche zimných štadiónov v Čechách a na Slovensku – je vrcholným podujatím tohtoročnej zimnej vianočnej sezóny. Čarovný muzikál o Popoluške sa po mnohých úspechoch v zahraničí vracia, účinkujúci sú v tréningových halách a my ho môžeme vidieť aj u nás na Slovensku. Na konci decembra budú vystúpenia aj v Košiciach v Steel Aréne – Košický štadión L. Trojáka a v Bratislave v Tipos Aréne –  Zimnom štadióne O. Nepelu. Výpravný muzikál na ľadovej ploche Popoluška je šou pre celú rodinu, dospelých aj deti, rodičov aj starých rodičov. Má za sebou deväť úspešných sezón a to vďaka unikátnemu spracovaniu príbehu, ktoré nemá obdobu a stal sa u divákov veľmi obľúbený. Rôzne divadelné triky a rozprávková mágia sú zárukou nezabudnuteľných sviatočných zážitkov, ktoré k Vianociam a k záveru roka patria. Možno je to aj výborný vianočný darček pre celú rodinu!


Vstupenky ako darček pod stromček

V rámci tohtoročného turné sa Popoluška predstaví v siedmych českých mestách a príde aj na Slovensko a uvidíte ju 27. decembra 2023 v Košiciach a 30.decembra 2023 v Bratislave. Najdrahšie miesta sú už vypredané, nezabudnite si preto zakúpiť vstupenky včas, aby ste mali dobrý výhľad na všetky muzikálové hviezdy. Sviatočné chvíle môžete prežiť aj na zimnom štadióne s deťmi ale aj s vašimi rodičmi pri rozprávkovej zimnej šou o Popoluške, ktorá očarí všetky zmysly.

Termíny muzikálu na ľade Popoluška

Košice  27. decembra 2023,  Steel Aréna – Košický štadión L. Trojáka
Bratislava  30. decembra 2023,  Tipos Aréna – Zimný štadión O. Nepelu

Zdroj: TS, Olga Valentová