Desiatky miliónov vzhliadnutí na YouTube a streamovacích platformách, koncerty po celej Európe ako Poľsko, Francúzsko, Taliansko, Rusko, Bulharsko atď. To všetko už má za sebou energické elektro – popové duo Shanguy! Okrem vlastných skladieb majú za sebou táto francúzska talianska kolaborácia aj exkluzívnu spoluprácu ako sú Paolo Pellegrino Mark Neve alebo DJ duo Marnik. DJ NRD1 a Shady tvoriaci hudobné zoskupenie Shanguy sa hlási so svojim horúcim singlom “Lava”, ktorá odštartovala ich hudobný rok 2022!

Skupina Shanguy je na hudobnej scéne už od roku 2017 a majú za sebou veľa úspechov. No v roku 2022 svojim horúcim singlom “Lava” otvárajú novú éru. Shanguy má na svedomí už niekoľko hitov, ktorými na seba predtým stiahli značnú pozornosť a úspešne sa katapultovali na popredné priečky európskych hitparád a rádií. Novinke „Lava“ opäť dodala táto hudobná formácia chytľavý refrén a podmanivou tanečnou atmosférou je ideálna na odštartovanie letných festivalov.

Shanguy svojím farebno-vyzývavým prevedením dobývajú hudobný svet internetu pri každom release novej skladby, o čom svedčia cez desiatky miliónov vzhliadnutí na YouTube a streamovacích platformách. Rovnako ako rozmanité sú národnostné korene tohto dua, tak rozmanitá je ich tvorba. Radi experimentujú hneď s niekoľkými žánrami naraz. Medzi elektro/housové prvky s dávkou tanečného popu sa neboja miešať napríklad európsky tradičný folk alebo reggae. Utvára si tým svoj osobitý rukopis a originálny zvuk. Shanguy odohrali už niekoľko vystúpení po veľkej časti Európy, od Francúzska, Talianska až po Rusko alebo Bulharsko. Ich stúpajúci úspech podčiarkujú aj zlaté a platinové ocenenia či ich stále miesto medzi päťdesiatimi najvyhľadávanejšími skladbami cez aplikáciu Shazam ako to bolo pri skladbe „La Louze“


Okrem ich úspechov, ktoré neustále narastajú si pripísali ďalší a to aj vďaka Slovensku. Ruka Hore ako multižánrová hudobná platforma, ktorá posledné roky okrem neustáleho suportu našich a českých umelcov, prináša tie najkvalitnejšie hudobné projekty, merche a okrem iného kvalitnú digitálnu distribúciu

„Sme nesmierne radi, že nám táto zahraničná skupina prejavila dôveru v rámci digitálnej distribúcie. Podarilo sa nám so skupinou a s ich aktuálnym singlom Lava dostať aj na Spotify do playlistu NEW MUSIC FRIDAY NORWAY a takto pokryť ďalší, väčší hudobný trh, keďže Nórsko je 8.najväčšia krajina v Európe, “ Tomáš Muška – Digital account Ruka Hore.   

Zdroj: Jana Trellová, Ruka Hore