Porota ankety DOBRÉ SRDCE hlasovaním rozhodla o víťazoch! V deviatich kategóriách rozhodovalo deväť porotcov. Celonárodná anketa vyhlási najlepších pracovníkov sociálnych služieb počas galavečera 27. mája v bratislavskej Starej tržnici. Slávnostný program budú moderovať Juraj Bača a Katarína Jesenská, vystúpia Kuly, Sima Martausová, Celeste Buckingham, Andrea Zimányiová a Marek Majeský. Emotívny galavečer plný skutočných príbehov môžete zažiť aj vy, lístky sa dajú kúpiť na webe.

Dojímavé príbehy, celoživotné skúsenosti a hlasujúci porotcovia. Tak vyzeralo dnešné hlasovanie o víťazoch celonárodnej ankety o najlepších pracovníkov sociálnych služieb DOBRÉ SRDCE. Porota vyberala finalistov zo 135 prihlášok, ktoré posielali zamestnávatelia, nadriadení, ale aj klienti, prijímatelia sociálnych služieb, kolegovia, susedia, či príbuzní.

Celonárodnú anketu sme vymysleli a zrealizovali preto, aby sme vrátili pomáhajúcim profesiám česť a spoločenský status. Ale aj preto, aby sme upozornili verejnosť a kompetentných na to, že sociálne služby sú spoločnou vecou nás všetkých. Pretože bohatý môže schudobnieť, zdravý môže ochorieť, ale naozaj všetci zostarneme. Preto sa musíme snažiť, aby boli sociálne služby kvalitné, dostatočne financované, ale najmä, aby nám v sociálnych službách mal kto pracovať. Verím, že ocenenie DOBRĚ SRDCE bude motivovať aj mladú generáciu ísť pracovať do týchto úžasných sociálnych služieb. Je to naozaj skvelá práca, ktorá človeka napĺňa a dáva mu silu, hoci je to práca ťažká,povedala predsedníčka poroty DOBRÉHO SRDCA Anna Ghannamová.

O víťazoch rozhodovala porota v zložení JUDr. Zuzana Stavrovská, komisárka pre zdravotne postihnutých, PhDr. Helena Gondárová Vyhničková, dipl. s., hlavná odborníčka MZ SR, MUDr. Jaroslav Ridoško, PhD., MBA, štátny tajomník MZ SR. Štátny tajomník MPSVR SR Mgr. Branislav Ondruš, podpredsedníčka APSS v SR Doc., MUDr. Božena Bušová, CSc., Bc. Magdaléna Šimková, projektová koordinátorka Bratislavského dobrovoľníckeho centra, Ing. Anton Machola, predseda Zväzu poskytovateľov sociálnych služieb, Mgr. Lýdia Brichtová, štatutárna zástupkyňa nezávislej platformy SocioFórum a predsedníčka APSS v SR Mgr. Anna Ghannamová, autorka a koordinátorka Národnej ceny starostlivosti DOBRÉ SRDCE. Mená víťazov sú teraz zapečatené v obálkach, ktoré sa otvoria 27. mája počas galavečera v bratislavskej Starej tržnici. Lístky si môžete kúpiť na www.dobre-srdce.sk, alebo priamo na tomto odkaze.

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory

close

Prihláste sa k odberu nášho newslettera!

Nebudeme Vás do ničoho nútiť.
Z odberu newslettera sa môžete kedykoľvek odhlásiť. Odhlasovací link nájdete v každom newsletteri.
Vyplnením a odoslaním formulára súhlasíte s nevyhnutným spracovaním vyplnených údajov pre účely zasielania newslettera.