Konecny

Fanúšikovia Pavla Hammela a Zelenej pošty majú poslednú šancu užiť si tento legendárny album v koncertnom prevedení v Košiciach 24. mája  a v Bratislave 25. mája. Počas bratislavského koncertu odspieva pieseň Ľalia poľná aj pezinský chrámový zbor Ad Una Corda. Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal.

„Rád by som spolu s kapelou pozval fanúšikov na koncerty, lebo do Košíc a Bratislavy sa už s projektom Zelená pošta neplánujeme vrátiť. Veľmi sa teším, že septembrové koncerty boli vypredané a fanúšikovia z nich odchádzali nadšení. Verím, že tomu bude aj teraz, koncom mája,“ prezradil Pavol Hammel. Na pódiu spolu s ním budú hrať poprední slovenskí hudobníci Fero Griglák, Martin Valihora, Fedor Frešo jr., Vladislav „Slnko“ Šarišský, Peter Preložník. A v Bratislave bude na fanúšikov čakať hudobné prekvapenie, na pódiu sa predstaví aj 20 členný spevácky zbor.

„Teším sa, že zbor Ad Una Corda prijal naše pozvanie a zaspievam si s nimi aj nezabudnuteľnú skladbu Ľalia poľná. Tieto koncerty sú totiž nielen pokračovaním turné pri príležitosti 50 rokov od vydania albumu, ale aj spomienkou na našich kamarátov, hudobníkov Fedora Freša a Mariána Vargu, ktorí by tento rok oslávili 76 rokov,“ uviedol Pavol Hammel. Pezinský chrámový zbor Ad Una Corda fanúšikovia Pavla Hammela poznajú nielen z predchádzajúcich koncertov, ale aj z účinkovania v hudobno-tanečnom divadle Everest, ktoré pre Slovenské národné divadlo napísal P. Hammel v roku 2009.


Najslávnejšia skladba autorskej dvojice Varga – Peteraj Ľalia poľná má výnimočné miesto v slovenskej hudobnej histórii, je však výnimočná aj pre Pavla Hammela. „Táto ikonická pesnička je z albumu Na II. programe sna z roku 1977 a bola aj skladbou, ktorú som zaspieval Mariánovi Vargovi  na jeho poslednej rozlúčke,“ spomína Pavol Hammel.

Vstupenky na slovenské koncerty (24. máj, Košice, Historická radnica a 25. máj, Bratislava, Stars auditorium) sú v predaji v sieti Ticketportal. Pavol Hammel s projektom Zelená pošta bude koncertovať aj 21. mája v Prahe. Bližšie informácie o koncertoch nájdete na webe.

Zdroj: Silvia Turnerová, PR manager
Foto: Konecny