PARASPORT24 pripravil ďalšiu skvelú charitatívnu akciu! Príďte si zabehať na Turčiansky beh, ktorý štartuje 3. októbra v Žabokrekoch pri Martine. Prihlásiť sa môže každý, na veku nezáleží, stačí zaplatiť registráciu. Pobeží sa 10 kilometrov v krásnej prírode Turčianskej kotliny. A kým rodičia budú behať, deti sa zabavia s profesionálnymi animátormi. Akciu organizuje Občianske združenie PARASPORTt24 na pomoc ľuďom s hendikepom a sociálne slabších rodinám. Víťazom sú všetci – každý účastník totiž dostane tričko, medailu a lístok do tomboly, jej ceny budú v hodnote vyše dve tisíc eur. Stretneme sa 3.10. 2020 v Žabokrekoch!

PARASPORT24

Hlavnou myšlienkou Turčianskeho behu je inklúzia, spájanie sa cez šport a zároveň pomáhať. Pre každého bežca je 3. októbra pripravená medaila, tričko, potítko a pitný režim.

„V polovici augusta som sa rozhodol urobiť športovú akciu. Aby sme aj v tejto situácii mohli pomáhať, nielen čakať na to ako sa pandemický stav vyvinie. Šport v exteriéri je povolený a určite dodržíme všetko, ako od nás chcú. Vytvárame si akcie sami, aby sme si zarobili na pomoc pre ľudí, ktorú tu robíme už 14-ty rok,“ teší sa organizátor podujatia Miroslav Buľovský z občianskeho združenia PARASPORT24.

 Pobeží sa 10 kilometrov v krásnej prírode Turčianskej kotliny. Mierne členitá trasa na celom okruhu má terén asfalt a poľnú cestu, prevýšenie dosahuje 120 metrov. 

„Prvá oslovená osoba, starostka obce Žabokreky, povedala okamžite áno pre našu akciu. Majú pekný športový areál, kde sme dali štart a cieľ. Trasu som si s kolegami prešiel a ešte aj niekoľkokrát prejdem. Aby sme mohli zaručiť aj krásne výhľady, na Turiec a Malú a Veľkú Fatru. Za 14 rokov organizácie rôznych podujatí po celom Slovensku, je toto pre mňa prvá akcia v mojom rodisku, odkiaľ pochádzam,“ prezradil Miroslav Buľovský.

Výťažok charitatívneho behu pôjde pre ľudí s hendikepom, ktorým PARASPORT24 pravidelne pomáha. Rovnako aj na pomoc v aktuálnej situácii, podľa potreby a podľa žiadostí, ktoré občianske združenie pravidelne dostáva. V rámci štartovného dostane každý bežec tombolový lístok o ceny v hodnote vyše dve tisíc eur.

„Ceny sú najmä od našich partnerov Kia Slovensko, Nadácia Kia či Tipsport a to rôzne pobyty, športové oblečenie, množstvo vitamínových doplnkov, o ktoré je veľký záujem. V cieli budú každému účastníkovi odovzdávať pamätné medaile naši optimisti na invalidných vozíkoch. A tak dáme každému bežcovi veľké ďakujem práve od nich. Buďme teraz v septembri v súvislosti s koronou zodpovední, aby sme si 3. októbra spolu zabehali. Verím, že pripravíme skvelú športovú akciu, ktorá bude pomáhať, spájať a vyčaruje len úsmev na tvári,“ uzatvára Miroslav Buľovský z PARASPORT24.

Pre deti organizátor počas behu pripravil atrakcie a animácie s profesionálnymi animátormi. Nebude chýbať ani pitný režim zabezpečený džúsmi Capri Sun. Pre bežcov sú k dispozícii šatne a sprchy. Turčiansky beh štartuje 3.10. 2020 v Žabokrekoch! Zaregistrovať sa môžete na tomto mieste. Informácie o Turčianskom behu nájdete aj na facebooku.

Občianske združenie PARASPORTt24 vzniklo v roku 2006 a venuje sa organizácii rôznorodých projektov na podporu ľudí s hendikepom, ktorí ako jednotlivci majú obmedzené podmienky na získavanie finančných a iných prostriedkov pre vlastný rozvoj. Tým ktorým pomôže, potom ďalej pomáhajú hlavne sociálne slabším rodinám po celom Slovensku. Tento rok plánuje PARASPORT24 od septembra ďalšie prednášky po stredných školách. 20. novembra chystá ôsme pokračovanie projektu Hudba bez bariér tentokrát v Spišskej Novej Vsi s headlinerom Tomášom Klusom. Všetky informácie nájdete na webovej stránke

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory
Foto: Parasport24