Názov skladby schválne odkazuje na českú folkovú hymnu bratov Nedvědovcov, ale podobnosť s originálom tu nie je. Práve naopak. Humorné pesničkárstvo Janka Kulicha je podporené novým zvukom skupiny Kolegium, ktoré za posledný rok prešlo výraznými zmenami. Do skupiny pribudla mladá trubkárka Anita Gardlíková, ale aj skúsený bubeník Igor Haveta zo skupiny Banda Americano. Tieto zmeny výrazne ovplyvnili nielen samotný zvuk kapely, ale aj hudobný žáner. Hoci kapela o sebe rada tvrdí, že hrá “kolotočársky“ folk, dala by sa tiež vystihnúť názvom “Kuľichove oči“ v country verzii.

Skladbu PRI STÁNKU nahrala skupina spolu s ďalšími dvomi singlami ešte vo februári v známom nahrávacom štúdiu Môlča Records pod taktovkou producenta a muzikanta Reného Bošelu.Ten sa postaral aj o výsledný zvuk a mastering. Kameru a strih videoklipu zverili do rúk MARKSovi z Kontrast Production, ktorý v minulosti spolupracoval s umelcami ako KALI, P.A.T., …


„Natáčanie videoklipu naozaj nebolo až také zábavné hoci sme sa aj dosť nasmiali. Vďaka skvelému Milanovi Vocáskovi a jeho rodine sme mali kolotoče na pár hodín len pre seba a tak sme sa mohli pred kamerou dostatočne vyblázniť. Veď je to na záberoch aj vidieť. Museli sme absolvovať niekoľko desiatok jázd, tváriť sa nezaujato a vážne, hoci vnútorne sme sa rehotali ako deti. Výsledok však stál za to. Taká bláznivá kolotočárina,“ dodáva pesničkár Janko Kulich.

Skupina Janko Kulich & Kolegium je na hudobnej scéne od roku 2012  Na svojom konte má 4 radové albumy, desiatky singlov s videoklipmi, ale aj stovky hraní doma i v Čechách na festivaloch, jarmokoch, mestských oslavách a pod. V minulosti sa zviditeľnili najmä projektom KONCERTY POD OKNAMI, keď ako prví z umelcov začali koncertovať pod oknami ľuďom v karanténe. Momentálne má skupina za sebou prvé koncerty ich “československého“ turné K ŘECE TÚR 2024 a najbližšie ich môžete vidieť tu:

K ŘECÉ TÚR 2024
22.06. PIVOBRANÍ NOVÝ JIČÍN (CZ)
13.07. RADOBICA
18.07. VYSOKÉ TATRY
27.07. PRIEVIDZA
22.08. COUNTRY LODENICA, NMnV
24.08. ZLATÉ HORY (CZ)
24.08. DRNOVICE (CZ)
30.08. TRUCK COUNTRY, NMnV
07.09. VELKÝ TÝNEC (CZ)

Zdroj: JK&K