Jaro Lederleitner. Hovorí vám to niečo? Niektorým áno a niektorým nie.
Ale keď sa povie Leďo, väčšina rockových fanúšikov určite vie, koľká bije. Je pravda, že jeho meno sa stále ľuďom spája hlavne s kapelou Zóna A, ale aj keď táto výrazná postavička patrí neodmysliteľne aj do histórie spomínanej kapely, a mnohé jej hity by bez neho jednoducho nevznikli, bolo by hulvátstvom ostať pri tejto informácii.

Keď v roku 2002 už ako Prinz von Sternberk založil skupinu Princovia, s ktorou naďalej ľudí aj seba bavil, nahrával nové piesne a koncertoval, určite nikomu nezišlo na um, že posledný oficiálny album tejto veselej partičky vznikne len o tri roky neskôr. Avšak, stalo sa. Roky plynuli, Princovia menili svoju zostavu, končili a zase začínali. Až prišiel Tomáš Faktor – Faky – a ako jediný zostal s Leďom až doteraz. Až do konca…

Leďo s Fakym podnikli poslednú spoločnú misiu, dokončili 10 nových skladieb vo svojom typickom štýle elegantného power popu a 11. apríla 2020, presne v deň Leďových narodenín, prostredníctvom rakúskeho vydavateľstva Mai Lei Bel ponúknu album s príznačným názvom Márna Snaha.

Viac o kapele nájdete na ich webovej stránke, facebooku alebo instagrame.

Zdroj: Vlado Juščák, Mai Lei Bel