Obľúbená veselá bábková dvojica Hanička a Murko pripravila pre najmenších divákov výnimočný rozprávkový film Kúzelný kvet. Objaví sa v ňom aj mnoho bábkových zvieratiek, ktorým hlasy prepožičali známi herci.

V piatok 27. novembra sa môžete tešiť na jeden kúzelný príbeh – bežný život malej škôlkarky Haničky sa zrazu zmení. Prihodí sa jej totiž niečo čarovné. Spolu so svojim kocúrikom Murkom nájdu zvláštne semienko a podarí sa im vypestovať kúzelný kvet, vďaka ktorému prežijú jeden rozprávkový deň! A nebude v ňom chýbať ani detektívna zápletka! Deti sa v príbehu môžu tešiť aj na 10 obľúbených pesničiek o zvieratkách, ktoré ich zaručene roztancujú a rozospievajú. Spolu s hlavnými hrdinami, obľúbenými bábkami Haničkou a Murkom, sa deti môžu tešiť na vystúpenie 36 zvieratiek a ich veľkej kamarátky Simi (Simona Bartosová).

V celovečernej rozprávke Kúzelný kvet spoznáte hlasy známych hercov. V úlohe kury, sovy a lienky budete počuť Bibianu Ondrejkovú, ďateľ, kohút a červík je zase Roman Ferienčík, ďalším zvieratkám požičali svoje hlasy Peter Rúfus (káčer, orol, medveď), Michal Hudák (psík, prasiatko, medveď), Danica Jurčová, Števo Martinovič či Lucia Siposova. Murkov hlas patrí azda najznámejšiemu hercovi v roliach detských hrdinov – Petrovi Krajčovičovi (hlas trojice káčerov Hui, Dui a Lui zo seriálu Káčerovo či mačičiek Pa a Pi) a Haničkin hlas patrí zase Zuzane Jurigovej Kaprálikovej. Bábky Haničku a Murka, ako aj všetky vystupujúce zvieratká (tiež bábky), vedú profesionálni bábkoherci.

“Celým DVD sa preplieta téma zvieratiek, ktoré hlavní hrdinovia stretávajú na svojom putovaní za riešením záhady. Keďže v našej dvojici Hanička a Murko máme kocúra (Murka), máme v repertoári niekoľko pôvodných pesničiek o mačičkách. Vybrali sme k nim ľudové pesničky, v ktorých vystupujú zvieratá a ktoré sa hodili do príbehu. A viaceré zvieratká v rozprávke aj spievajú. Dabing aj spev všetkých hercov veľmi bavil, mnohí dabovali bábky po prvý raz v živote a veľmi si to užili. Veríme, že to je na výsledku počuť”, informuje scnáristka a režisérka filmu Lucia Zimanyiová.

Nenechajte si ujsť online kinopremiéru novej rozprávky Haničky a Murka – KÚZELNÝ KVET! Tento pútavý 80-minútový film si môžete pozrieť premiérovo 27. novembra 2020 o 10:00 hod. na www.joj.sk. Film bude dostupný v archíve do nedele 29. novembra do polnoci na opakované pozretie. Cena rodinného lístka je 4 EUR. Vstupenky nájdete v sieti Inviton.eu a Predpredaj.sk.

Viac informácii nájdete na facebooku Hanička a Murko a na webovej stráne.