Po 20 rokoch sa slovenský stolnotenisový reprezentant rozhodol preskúmať oblasť hudby, ktorú od detstva zbožňoval. Prichádza s baladou a low-fi kresleným klipom, ktorý pripravila nádejná študentka Školy úžitkového výtvarníctva Jozefa Vydru v Bratislave Mária Lančaričová.

Aj keď je beat tejto popovej powerbalady inšpirovaný trap žánrom, skladba začala ako tradičná, možno dokonca muzikálová, akustická klavírna pieseň. Napísal ju americký skladateľ Brian Dupulis vystupújuci pod pseudonymom Kelarys. Súčasnú podobu nadobudla až v štúdiu v Holandsku a priaznivci Seleny Gomez, Alessia Cara alebo Aidan Martin sa majú na čo tešiť.

Pieseň hovorí o potrebe vystúpiť z komfortnej zóny a žití plnohodnotnejšieho, farebného života namiesto dvojdimenzionálnej čiernobielej verzie sveta, v ktorom sú mnohí z nás uväznení. V príbehu pesničky je osoba, ktorá si uvedomí, že si sama prekáža v nových zážitkoch. Ako sa skladba vyvíja, osoba pochopí, že rovnaký osud postihol aj ľudí naokolo a strach zo zmeny je taký veľký, že bráni „žiť“ nie len každému jednotlivcovi, ale dokonca ich núti držať pri zemi aj ľudí vôkol seba. V závere piesne sa osoba rozhdone, že už túto hru nemieni hrať a vystúpi z bludného kruhu.


Videoklip je sériou krátkych kreslených príbehov, ktoré odrážajú príbeh piesne v situáciách známych väčšine ľudí. Každá scéna končí rozhodnutím, ktoré určuje, či svoj život namaľujeme vo farbách alebo nie. Osoby z príbehov míňajú jedna druhú, čím sa podčiarkuje skutočnosť, že sa to deje neustále a všetkým.

Zdroj: TS