Elektronická tanečná hudba sa v rámci svojej popularity neustále vyvíja, vznikajú nové subžánre a producenti i DJi sa snažia prísť s novým zvukom a originalitou. Preto sa slovenský house DJ a producent Philipee (známy napr. rádiovým debutom Feel rozhodol vytvorit DJ projekt s mixovanými setmi po vzore svetoznámych Boiler Room ci MixMagTV s názvom EEtv. Ako pridanú umeleckú hodnotu si do jednotlivých epizód pozýval rôznych inštrumentalistov.

Po vydaní 4.dielu sa Philipee rozhodol preniesť svoj youtube projekt zo štúdia do klubov pod názvom ExperiencE – spojenie DJa s hudobným supportom saxofonistu, huslistu, či perkusionistu v rámci celovečernej show.

“ExperiencE je doslova v preklade nová skúsenosť / zážitok, ktorý divákom prinesie kombinácia živých nástrojov s tanečnou hudbou. Toto spojenie vytvorí živší efekt ako len samotný DJ a som šťastný, že som vďaka tomuto projektu spoznal talentovaných multižánrových hudobníkov, ktorí majú kladný vzťah k môjmu melodickému house štýlu. Na párty v kluboch sa však ľuďom páči tvrdšia energickejšia hudba, preto budem melodické nástupy hudobníkov mixovať s mash-upmi v štýloch Future House,Bass House a EDM“, vraví DJ a režisér projektu Philipee.

Diváci tak budú môcť už 15.júna v Montego Clube v Rimavskej Sobote naživo počuť známe tanečné skladby v exkluzívnom prevedení ako napr. DJ Tiesto – Boom s perkusiami, Swedish House Mafia – Don’t you worry child s huslami alebo Avicii – Without You so saxofónom.

Netradičné spojenie housu a huslí predvedie Peter Fajta z kapely Duo Inferno, ktorý so svojou verziou Don’t you worry child prešiel cez porotu v 1.kole súťaže Česko-Slovensko má talent. O rytmický support sa postará novo-odhalený hosť – perkusionista Marchello, ktorý prešiel veľkými klubmi ako Ministry of  Fun a pochváliť sa môže aj spoločným hraním s top slovenským DJom EKG. Bohaté skúsenosti s hraním do housovej muziky na rôznych eventoch má saxofonista zo Sax Beatz a ako špeciálny hosť sa predstaví duo  Drozďo& Demex, ktorých tanečné skladby ako It’s you či I don’t love you môžete poznať zo slovenských rádií.

Tešiť sa môžete aj na darčeky a špeciálne drinky od hlavného partnera TatraTea. Prvých 40 návštevníkov sa môže tešiť aj na darček v podobe CD Philipee&Drozdo&Demex.

Viac informácií získate na facebook udalosti.

Zdroj: Filip Hertz