Spevák Marek Rakovický so svojím projektom Rakovicky nezaháľa ani počas karantény. Pred mesiacom sa totiž vrátil z cesty po Amerike, ktorá mu priniesla aj tvorivé chvíle. „Video k piesni vlastne vzniklo náhodou. Počas nášho nedávneho pobytu na Floride sme sa len tak flákali a popritom si točili, čo prežívame,“ objasnil Marek.

Dodal, že v tom čase bolo na Floride zopár prípadov, u ktorých diagnostikovali ochorenie Covid 19, aj to len u cestovateľov, a nie u floridských rezidentov. „Napriek tomu sme cítili také divné ticho pred búrkou, a keďže sme čítali správy z domova, tak sme sa na poslednú možnú chvíľu rozhodli vrátiť, prebukovali sme letenky a šup na chalupu na Slovensko. Stačilo malé zaváhanie a uviazli by sme tam na poriadne dlho,“ povedal Marek.

Po nútenom návrate spoza oceánu,  z ktorého vôbec neboli nadšení, sa tak „floridské“ duo Marek Rakovický a producent Oliver Fillner utiahli do nútenej karantény na chalupu na strednom Slovensku, kde mali aspoň čas pieseň dokončiť.  Zároveň pracovali spolu aj  na ďalších nových piesňach, ktorých premiéry sa dočkáme v najbližšom čase.

„Karanténu sme si tak každý deň doslova tvorivo užívali,“ vysvetlil Marek. Pieseň „Azúrové more“ je tak prvou karanténnou lastovičkou.

Ako dodal Marek, pieseň je o pocite človeka, ktorý ho naplno opantá, keď sa po čase opäť ocitne pri oceáne alebo mori. „Človek tak cíti jeho vôňu, prvýkrát sa okúpe a cíti jednotu s vlnami. V tomto momente neexistuje nič iné, len to, že sa stáva súčasťou oceánu,“ priblížil svoje pocity. „Zostáva len veriť, že čoskoro budú opäť prežívať tento pocit aj naši poslucháči,“ uzatvoril Marek Rakovický.

Zdroj: Mário ‚Smasho‘ Vasko


Podporte náš web Vami zvolenou čiastkou a prispejete na ďalší rozvoj PartyPortal.sk