Po úspešnom videoklipe k titulnej piesni Pod inou hviezdou prichádza Róbert Fapšo Quartet s celým albumom, ktorý nesie rovnomenný názov. Obsahuje 9 autorských piesní v rodnom jazyku. Album sa nedá ohraničiť do žiadneho hudobného štýlu. Môžete na ňom počuť prvky popu, folku, jazzu aj funky.

Celý album sa nahrával v štúdiách Lososound, Room Studio a Pine Hill sound studio. O jeho mix sa postaral Erik Horák z Lososound, master k nemu spravil Tomáš Karásek

Dielo spestrili hudobný hostia Katarína Marošiová, ktorá spieva v piesňach Pod inou hviezdou a Tak pokojne tu spí, Michal Vasiľ, ktorý nahral husle v piesni Krajina a Michal Zachar, ktorý nahrával gitary v piesňach Krajina a Jedným. Erik horák donahrával druhé gitary v piesňach Divoké polia a To najcennejšie a Lukáš Zdurienčík sa postaral o zvukové efekty v piesňach Tak pokojne tu spí a Jar prichádza.

Obal albumu spravil známy slovenský fotograf Michal Zahornacky a o grafický dizajn sa následne postaral Juraj Vačko.

Róbert Fapšo Quartet je na slovenskej hudobnej scéne od roku 2019, pôsobí v zložení Róbert Fapšo /spev, gitara/, Roman Depko /spev, basová gitara/, Lukáš Kvaššay /bicie nástroje/ a Martin Svitana /klávesy/.


Vydanie nahrávky z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Zdroj: TS, Róbert Fapšo