Príval energie a aj radosti z hudobnej improvizácie! Relácia 3 pódiá opäť ponúkne spojenie zdanlivo nespojiteľného. V jednej relácii sa stretne rocková kapela Petra Cmoríka s alternatívnou Katarziou a Luciou Gibarti. Diváci sa môžu tešiť na netradičné hudobné kombinácie, napríklad na blues-ovku od Erica Johnsona Crossroads, ktorú si na záver strihne Peter Cmorík spolu s moderátorom relácie Petrom Bičom. Nenechajte si to ujsť na Jednotke už tento piatok 6. novembra o 22.50 h.

Dominika Kentošová

3 pódiá opäť nakrúcali hudobníci s nadšením a veria, že to budú cítiť aj diváci. Peter Cmorík, Peter Bič, Katarzia a Lucia Gibarti by sa asi za iných okolností v jednom hudobnom projekte nestretli.

„S Katarziou som už spolupracoval, jej hudba je osobitá, zaujímavá a intímna. Luciu som stretol prvýkrát a jej kapela hrala sviežo. Užil som si jedno aj druhé vystúpenie. Spoločné hranie som si strihol najskôr v úvode s Luciou. V závere vždy moderátor relácie Peťo Bič vymyslí niečo spoločné a tento raz to bola skvelá blues-ovka od Erica Johnsona Crossroads. Schuti som si ju zaspieval,“ prezradil Peter Cmorík.

Peter Cmorík  s jeho kapelou pracovali v posledných mesiacoch na novom zvuku jeho hudby a keďže sa tento rok nedá  veľmi koncertovať, sú radi, že zaznie aspoň v televízii.

„Zlepšili sme vokály a pridali na šírke soundu, fakt sme na tom zapracovali. V 3 pódiách zahráme jednu z našich najnovších piesní Dnes to príde, druhá bude Spolu zostarnúť, ktorú som venoval mojej manželke Daniele, a nakoniec moju prvotinu Dážď. Cítili sme veľkú energiu a v štúdiu to znelo fakt mocne, tak dúfame, že sa to prenesie aj do obývačiek a že si to diváci užijú tak, ako sme si to užili my,“ dodáva Peter Cmorík.

Katarzia aj Lucia Gibarti zasievajú svoje novinky. „Myslím, že je skvelé, že sa nakrúca relácia o hudbe, ktorú máme u nás doma. V relácii zahrám dve pesničky z posledného albumu Celibát a k tomu jednu novú, napísanú počas jari 2020. Rada by som poďakovala za pozvanie, verím že si každý divák nájde „to svoje“, čo má rád a to, čo nepoznal alebo odmietal, ho môže milo prekvapiť,“ povedala Katarzia.

Zahráme 2 autorské skladby, z ktorých jedna je úplne nová, slovenská a čoskoro vyjde von pod názvom Miliónkrát. Diváci budú počuť aj skladbu Winner a ako prívrženci funky žánru, sme si neodopreli jeden cover k skvelej skladbe Get into my groove, ktorou sme prispeli k pestrej palete žánrov v relácii. Nakrúcalo sa nám perfektne, pretože ak máte okolo seba skvelý tím ľudí a vedľa seba na pódiách dvoch úžasných interpretov, inak to ani nejde. Bolo mi cťou,“ odkazuje Lucia Gibarti.

Všetko podstatné o relácii 3 pódiá, ktorú moderuje Peter Bič, nájdete na Facebooku a Instagrame relácie.

Celé epizódy si môžete kedykoľvek pozrieť v Archíve RTVS.

Zdroj: Marián Prevendarčík, RTVS
Foto: Dominika Kentošová