ROCK POD KAMEŇOM, jeden z najväčších rockových festivalov na Slovensku, zaháji o dva mesiace svoj v poradí už 21. ročník. Konať sa bude v dňoch 27. – 30. júna v areáli Sninských rybníkov v prostredí, ktoré je s týmto podujatím späté už desaťročia a dotvára tak jeho nezameniteľný kolorit.

Organizátorom podujatia sa tento rok podarilo prelomiť hneď niekoľko rekordov. Program bol koncipovaný tak, aby oslovil čo najväčšie spektrum fanúšikov rockovej a metalovej muziky. „Ihneď po skončení posledného festivalového dňa sme spolu s organizačným tímom začali usilovne pracovať a formovať tento ročník tak, aby priniesol atraktivitu, perspektívu a prilákal masy návštevníkov, čo sa nám myslím v konečnom dôsledku i podarilo. Už v tejto chvíli, dva mesiace vopred, máme predaných viac permanentiek ako mal celý posledný ročník. Tento enormný záujem o vstupenky nasvedčuje, že tento rok festival prekoná rekordnú návštevnosť z roku 2008“ hovorí hlavný organizátor Michal Latta.


ROCK POD KAMEŇOM láme ale i ďalší rekord! Ako prvý rockový festival na Slovensku si pripisuje prvenstvo aj v tom, že tento ročník sa bude konať až štyri dni. „Záujem fanúšikov nás nesmierne potešil a k prvotne plánovaným dvom dňom sme veľmi rýchlo pridali aj tretí. Predpredaj ale neustále naberal na obrátkach, tak sme sa rozhodli odvďačiť našich skalných podporovateľov za ich oddanosť Rocku pod kameňom a po prvýkrát v histórii sme rozšírili festival na štyri plnohodné festivalové dni“ prizvukuje Michal. Dvojdňové a trojdňové permanentky zakúpené v predpredaji platia automaticky na všetky dni trvania tohto kultúrneho podujatia.

To ale z ďaleka nie je všetko, pretože ROCK POD KAMEŇOM tento rok prepisuje ďalšiu vlastnú históriu! Po prvýkrát sa na ňom zúčastní rekordných 59 účinkujúcich z 12 krajín celého sveta. Do Sniny tak okrem európskych štátov ako Švédsko, Nemecko, Taliansko, Moldavsko a iných, zavítajú aj interpréti z exotických destinácií ako Brazília alebo Mexiko.

Organizátori nenechávajú nič na náhodu. Prípravy na túto veľkolepú rockovú udalosť tohto leta na Slovensku prebiehajú postupne už od januára aj priamo v teréne. Pre zabezpečenie čo najväčšieho komfortu návštevníkov a účinkujúcich dochádza k úpravám, čisteniu a budovaniu samotného zázemia festivalu. Ešte v zimnom období prebehlo vyklčovanie od náletových drevín. Rovnako sa naviezlo niekoľko ton zeminy na vyrovnávanie nerovností a vykonalo mnoho iných nevyhnutných prác priamo na mieste v areáli.


Hlavným headlinerom tohto ročníka budú švédski metalisti HAMMERFALL, ktorí popri silnej nemeckej power metalovej vlne priniesli do tohto žánru mrazivý škandinávsky závan. Stali sa tak etablovanou a vysoko uznávanou elitou na svetovej scéne. Medzi ďalšie lákadlá jednoznačne patria SODOM (DE), hviezdna zostava umelcov v projekte THE NIGHTFLIGHT ORCHESTRA (SE), NERVOSA (BR), KONTRUST (AT), NANOWAR OF STEEL (IT), ELEINE (SE), MASTERPLAN (DE), INFECTED RAIN (MD), VISIONS OF ATLANTIS (AT) a mnoho iných. Svoje zastúpenie budú mať samozrejme aj slovenské a české hudobné stálice. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na legendu OLYMPIC, či CITRON alebo TUBLATANKU. Spolu s kapelami ako INE KAFE, HEĽENINE OČI, SLOBODNÁ EURÓPA, ALKEHOL, KONFLIKT, SMOLA A HRUŠKY, GLOOM a ďalšími účinkujúcimi sa tak v Snine predstaví to najlepšie z domácej a českej rockovej scény.

Po minuloročnom úspechu druhého pódia sa usporiadatelia rozhodli pokračovať v nastolenom trende a svoje zastúpenie tak bude mať opäť aj underground. Tento rok vsadili na rokmi osvedčené zoskupenia ako DEPRESY, BLOODY REDEMPTION, MINNOR, WIND DOWN (PL), ARCHAIC (HU), ANTARES, ACE KOOL (MX), TARTAROS (CZ) a iné zvučné esá z tuzemského podsvetia.

ROCK POD KAMEŇOM  je už dávno viac ako len festival. V priebehu svojej existencie sa stal každoročným putovným miestom fanúšikov tvrdej muziky z celého Slovenska, ale aj Čiech a Poľska. Miestom stretnutí starých priateľov, spoznávania nových ľudí, nadväzovania kontaktov. Mnohých z Vás si za tie dlhé roky pamätáme z osobných stretnutí, alebo z festivalových fotiek a vždy sa tešíme keď Vás opäť vidíme stáť vpredu. Nesmierne si vážime podporu a energiu, ktorú nám dávate a veríme, že nesklameme ani my Vás.


Vstupenky sú dostupné na oficiálnej stránke festivalu a v sieťach TicketliveTicketportal. Momentálne sú v predaji cenovo zvýhodnené ponuky. Od 2. mája sa bude meniť cena štvordňových vstupeniek z 50 € na 55 €.

Zdroj: Peter Pilnik, PR manažment RPK