Prípravy na jeden z najväčších a a najpopulárnejších hudobných festivalov na Slovensku, ROCK POD KAMEŇOM, sú v plnom prúde. Tento rok sa festival uskutoční od 27. do 29. júna v malebnom prostredí Rekreačnej oblasti Sninské Rybníky. Ponúka trojdňový program na dvoch pódiách, kde vystúpi až 47 kapiel z 10 krajín. Organizátori sa postarali o to, aby program bol naozaj rozmanitý. Či už si chcete užiť tvrdý rock, melodický metal alebo niečo z iného žánru, ROCK POD KAMEŇOM má pripravené vystúpenia, ktoré vás dostanú. Je miestom, kde sa stretávajú hudobníci z celého sveta. Tento festival je  príležitosťou pre návštevníkov, aby objavili nové kapely a žánre, ktoré by inak nemali možnosť naživo vidieť a počuť. Každá kapela, ktorá vystúpi na festivale, prináša so sebou jedinečný zvuk a energiu, čo robí každý koncert nezabudnuteľným zážitkom.

Hlavnými hviezdami festivalu sú švédski power metalisti HAMMERFALL, ktorí predvedú šou plnú hymnických refrénov, epických riffov a ohnivých sól. Je jednou z najpopulárnejších a najúspešnejších kapiel v power metalovom žánri. Majú za sebou viac ako 28 rokov kariéry, počas ktorej vydali 12 štúdiových albumov. Získali množstvo ocenení a nominácií. Na festivale  sa postarajú o nezabudnuteľnú šou. Nemeckí thrash metaloví SODOM vás rozdrvia svojou brutálnou silou. Predvedú svoje klasiky ako Agent Orange, M-16, alebo Outbreak of Evil. Patria k tzv. „veľkej štvorke“ nemeckého thrash metalu. Majú veľký vplyv na celú metalovú scénu. Sú známi svojou tvrdou  hudbou, ktorá sa nebojí poukazovať na spoločenské problémy, vojny, násilie a nespravodlivosť. Na festivale zažijete ničivú dávku thrash metalu.


Švédska rocková senzácia THE NIGHT FLIGHT ORCHESTRA návštevníkov prenesie do éry 70. – 80. rokov. Je zložená z členov rôznych metalových kapiel, ako sú SOILWORK, ARCH ENEMY, MEAN STREAK a SPIRITUAL BEGGARS. Sú známi svojou náladovou a melodickou hudbou, ktorá vás vtiahne do svojho retro sveta plného romantiky, dobrodružstva a nostalgie. Predvedú skvelú party, ktorá fanúšikov rozveselí a rozhýbe. Ak máte radi symfonický metal plný dobrodružstva, nechajte sa uniesť hudbou VISIONS OF ATLANTIS. Táto rakúsko-francúzska formácia vás vtiahne do svojho pútavého príbehu o legendárnej Atlantíde. Predvedú svoje majstrovské skladby, ktoré spájajú silné gitarové riffy, bohaté orchestrálne zvuky a úžasný dvojhlas francúzskej speváčky Clémentine Delauney a talianskeho speváka Michele Guaitoliho. Táto kapela ponúka hudbu, ktorá vás prenesie do iného sveta, kde vládne mágia, romantika a dobrodružstvo. Každého ohromí svojou epickou atmosférou a nenechá nikoho chladným.
Talianski metalisti NANOWAR OF STEEL pobavia svojimi paródiami a vtipmi. Táto kapela je paródiou na power metalovú kapelu MANOWAR. Vysmieva sa rôznym metalovým klišé, stereotypom a žánrom. Sú známi svojou humornou a satirickou hudbou, ktorá každého pobaví svojimi absurdnými textami, nečakanými obratmi a originálnymi nápadmi. Rakúski KONTRUST roztancujú návštevníkov pod pódiom svojou energickou show. Dostanú ich svojimi návykovými songami. Túto kapelu tvoria šiesti členovia, ktorí spievajú v piatich jazykoch. Miešajú rôzne hudobné štýly, ako sú metal, rock, rap, reggae, a folk. Sú známi svojou dynamickou a pestrou hudbou, ktorá prekvapí svojou originalitou, rozmanitosťou a zábavnosťou.

Ak máte radi thrash metal plný energie, neodoláte hudbe NERVOSA. Táto brazílska formácia je tvorená štyrmi skvelými muzikantkami, ktoré každému ukážu, čo je to ženská sila. Ich  skladby vychádzajú z odkazu legendárnych thrash metalových kapiel. Sú kapelou, ktorá uchváti svojou intenzitou a nekompromisnosťou. Pripravte sa na nezabudnuteľnú jazdu s DIRTY SHIRT, rumunsko-francúzskou folk metalovou skupinou. Táto osemčlenná kapela ponúkne návštevníkom festivalu ochutnávku svojej originálnej zmesi štýlov, ktorá ich určite pobaví a prekvapí. Využívajú rôzne nástroje, ako sú husle, akordeón, flauta, alebo didgeridoo. Spájajú prvky metalu, rocku, folku, balkánskej a elektronickej hudby. Zahrajú svoje zábavné a nekonvenčné piesne, ktoré určite roztancujú a rozveselia každého fanúšika dobrej hudby. Sú  kapelou, ktorá  nadchne svojou kreativitou a energiou.


ELEINE je švédsky symfonický metalový zázrak, ktorý sa dostane pod kožu svojou nádhernou speváčkou Madeleine Liljestam a jej silným hlasom. Vyznačujú sa nezabudnuteľnou zmesou temnej, melodickej a orientálnej hudby. Nechajte sa uniesť ich tvorbou na festivale, kde vás čaká neopakovateľný zážitok plný skvelej atmosféry, elegancie a vášne. ELEINE je kapela, ktorú musíte vidieť naživo!  PADDY AND THE RATS je maďarská folk punková kapela, ktorá každého prenesie do dobrodružného sveta pirátov a námorníkov. Je tvorená šiestimi talentovanými hudobníkmi, ktorí ovládajú rôzne nástroje, ako sú banjo, mandolína, harmonika, alebo husle. Nadchnú svojou veselou a nápaditou hudbou, ktorá kombinuje prvky punku, folku, keltskej hudby a námorníckych piesní. TUBLATANKA je slovenská legenda, ktorá si fanúšikov získa svojimi nesmrteľnými hitmi ako Pravda víťazí, Žeravé znamenie osudu, Šlabikár, … Je ikonou slovenskej a českej hudobnej scény. Má na konte viac ako 40 rokov pôsobenia, počas ktorých vydala 13 štúdiových albumov. Získala mnohé ocenenia a verných fanúšikov. Vyznačuje sa kvalitnou a melodickou hudbou, ktorá osloví svojou energiou, pozitivizmom a posolstvom.

A to je len zlomok toho, čo ROCK POD KAMEŇOM ma pripravené pre svojich návštevníkov. Na dvoch pódiách sa predstavia aj ďalšie skvelé kapely z rôznych kútov, ktoré ponúknu širokú škálu hudby. Nebudú chýbať ani domáce kapely, ktoré potešia svojou tvorbou a kvalitou. Uvidíte aj niektoré nové kapely, ktoré prekvapia svojím talentom a potenciálom. Nebudete sa nudiť ani chvíľku.

ROCK POD KAMEŇOM nie je len o hudbe, ale aj o spoločenstve. Je to miesto, kde sa stretávajú ľudia z rôznych kútov, aby spolu oslavovali hudbu a kultúru. Príďte a staňte sa súčasťou tejto jedinečnej udalosti! Príďte si užiť nezabudnuteľný hudobný zážitok! Nechajte sa uniesť hudbou a atmosférou festivalu a užite si nezabudnuteľné leto v Snine!


Vstupenky sú dostupné na oficiálnej stránke festivalu  a v sieťach Ticketlive a Ticketportal. Momentálne sú v predaji cenovo zvýhodnené vstupenky. Od 26. februára sa bude meniť cena trojdňových vstupeniek z 33 € na 45 €. Ak chcete ušetriť, neváhajte a využite túto lákavú cenu.

Zdroj: Tím ROCK POD KAMEŇOM