V júli náš čaká veľká hudobná lahôdka! Festival ROCK POD KAMEŇOM oslavuje svoje 20. narodeniny. Festival, ktorý je viac než iba súbor koncertov, prichádza s novinkami a nabitým programom, ktorý premení dve pódia na epicentrum hudobnej extázy. ROCK POD KAMEŇOM je viac než len festival – je to oslava hudby, kultúry a zábavy, ktorá trvá už dve desaťročia. Tešíme sa, že s nami oslávite toto výnimočné jubileum!

Po ročnej prestávke sa festival vracia do svojho prirodzeného domova – do Sniny. Zavedie vás do nádherného prostredia Sninských rybníkov, kde vám ponúkne mix skvelej hudby a energie. To všetko podkreslené symfóniou zvukov vďaka bohatej palete programov na hlavnom pódiu,  Špeciálu pre Sninu, WARMUPu a elektrizujúcich vystúpení na druhom pódiu.

Jednou z noviniek tohtoročného ročníka festivalu je WARMUP, ktorý  sa uskutoční 19. júla, a na ktorom vystúpia HEĽENINE OČI, NOVÁ DIMENZIA a SUPERSONIX. Ako bonus, všetci držitelia vstupeniek na ROCK POD KAMEŇOM sa môžu WARMUPu zúčastniť zadarmo.

Ďalšou novinkou je druhé pódium, na ktorom  sa predstaví 11 interpretov: LUNATIC GODS, EUFORY, THE MINORITY BAND, GLOOM, EAGLE HAS LANDED, VADIM POLKE BLAVY, PERVERSITY, PATRIARCHA, THE LEGENDS, ARILADE a IRON MAIDEN REVIVAL.


Program festivalu vám ponúka všetko, čo si len dokážete predstaviť! Od klasického rocku po metalové hity, od domácich hviezd až po svetoznáme kapely – ROCK POD KAMEŇOM vám prináša žánrovú pestrosť, ktorú si zamilujú všetci fanúšikovia skvelej hudby.

Jedným z headlinerov tohtoročného festivalu je KREATOR – nemecká thrash metalová legenda, ktorá už viac ako 30 rokov oslavuje úspechy na celom svete. Ďalším zvučným menom na festivale je DANIEL LANDA – jeden z najvýraznejších českých interpretov, ktorý svojou energickou hudbou, silnými textami a skvelými vystúpeniami zaručene uchváti každého diváka. Tešiť sa môžete aj na PAIN – švédsky industrial metalový projekt založený Peterom Tägtgrenom, ktorý patrí medzi najvýraznejšie predstaviteľov industrial metalu a elektronické hudby. V rámci vystúpení sa môžete tešiť aj na zaujímavý hudobný projekt z Poľska ME AND THAT MAN, ktorého zakladateľom je známy spevák Nergal známy z black metalovej skupiny Behemoth. O dobrú náladu sa na hlavnom pódiu postarajú aj TOMÁŠ KLUS, HORKÝŽE SLÍŽE, INEKAFE, ALKEHOL, COCOTTE MINUTE, KARPINA, Törr, The Now, Checkpoint, Lera, Mofokiller,  Breaking the Tarot.

Festival uctieva svoje korene a tradície, a preto pripravil na záver, 22. júla, špeciálny program venovaný mestu Snina. Okrem rockovej a metalovej hudby sa môžete tešiť aj na folklórne a alternatívne vystúpenia, ktoré podčiarkujú pestrosť a bohatstvo kultúry našej krajiny. V rámci tohto programu sa predstavia FILIP JANČÍK, ICONITO, RUSNACK´S, ČENDEŠ a domáci FS ŠIŇAVA.

Pozývame vás na túto oslavu, na ktorú nikdy nezabudnete! Tešíme sa na vás v Snine, kde prežijeme spoločne nezabudnuteľné chvíle plné hudby, zábavy a priateľstva.

Vstupenky dostupné na webe festivalu a v sieťach Predpredaj.sk a Ticketportal.sk

Zdroj: Tím ROCK POD KAMEŇOM