DETOX OF A PONY  je rocková dvojica, ktorá vznikla v roku 2016. Členmi sú: Juraj Beňačka (Euro) – spev, gitaro – basa a Matúš Folvarčík (Falco) – bicie.

Typickým znakom kapely sú špeciálne skonštruovaný zvuk basy, rýchle riffy, väčšinou slovenské texty a energické vystúpenia v typických mikinách. Hlavnou inšpiráciou sú hudobné štýly ako indie rock, punk a nu-metal, ale aj britská kapela Royal Blood, System of a Down atď.

Klip ku skladbe čierno-biely sme natáčali v improvizovaných podmienkach, o to viac sme sa vyjašili v programe s efektmi, ktorých je tam neúrekom (Juraj). Mne tam chýba skorocel …smiech (Falco).

Je to v poradí tretí videoklip z albumu Dopamín.  Náš prvý klip bol vydaný pred štyrmi rokmi, takže máme z tejto novinky radosť (Juraj).

Za tento čas stihla kapela okrem viacerých festivalov a koncertov získať aj nomináciu na Radio_head Awards,  vyhrať Demonvicu_FM, víťazstvo v českej súťaži Klip Fest, byť objavom rockovej scény rádia Anténa rock, dostať sa do finále Rockovej maturity a zahrať na Topfeste.

Album vyšiel za podpory vydavateľstva Tabačka Records a nahrával sa v Starej Ľubovni v STUDIOMAKY a Stoner Recording Studio. Momentálne sa pripravuje nový merch  a veľa ďalších koncertov a festivalov, ak to situácia dovolí.

Zdroj: TS Detox of a Pony