Scenár rodinného dobrodružstva Ušiak Čiky a Škrečok temnôt napísal David Collard podľa komiksu Chrisa Grinea. Réžie se ujali Ben Stassen (Psie veličenstvo, Robinson Crusoe: Na ostrove zvieratiek) a Benjamin Mousquet. Animovanú rozprávku Ušiak Čiky a Škrečok temnôt uvedie distribučná spoločnosť Magic Box Slovakia do kín už 21. apríla 2022.

Mladý Čiky je iný než ostatní. Je tak trochu neobyčajný. Narodil spolovice ako kura a spolovice ako zajac. Mal šťastie, pretože si ho ako malého adoptoval kráľ Peter, slavný zajačí dobrodruh.

Čiky aj cez svoje odlišnosti chce to, čo každý: zapadnúť medzi ostatnych a mať priateľov. To, že je tak trochu nešikovný , nie je pre neho žiadna prekážka. Odvaha a nadšenie mu nechýba. Celý svoj život túži zažiť poriadne dobrodružstvo! A jedno veľké na neho čaká!

Keď najväčší darebák Kráľovstva utečie z väzenia a hrozí, že zvrhne kráľa Petra z trónu, nastáva pre Čikyho tá pravá chvíľa.  Čiky sa spolu s priateľmi, Abom a  Meg, odborníčkou na bojové umenie, neohrozene vydáva na nebezpečnú a dobrodružnú cestu.


V slovenskom znení budeme počuť Frencien Bauer, Jána Trégera, Petru Vajdovú, Petra Rúfusa, Petra Sklára, Andreu Somorovskú, Lukáša Dózu, Dávida Hartla a ďalších.

Zdroj: Veronika Frantová, Magic Box Slovakia