DVATRI TRIDVA, je nový brand troch slovenských hudobných producentov – Martina „Maxa“ Šrámeka (Celeste Buckingham, Majk Spirit, Ronie), Mateja Mikloša (Celeste Buckingham, MUS) a Adriana Líšku (Emma Drobná, Yael). Značka pôvodne vznikla ako songwrittingová spolupráca producentov s novými a aj etablovanými menami na slovenskej scéne. Podmienkou songwrittingových stretnutí bolo urobiť track za jednu štúdiovú session. Vznikol tak zaujímavý projekt rôznych hudobných žánrov, kde aj samotní producenti prekračovali hranice svojej komfortnej zóny. DVATRI TRIDVA svoju prácu odštartovalo produkciou EP YAEL – BAY B, na ktorom je napríklad singel Blízko alebo feat. so speváčkou Tinou s názvom Sen. Symbol 23 32 je symbolom dvoch protikladov, ktoré bez seba nemôžu existovať. Tak treba brať aj spomenutý projekt. Pod touto istou značkou vyšiel aj singel speváčky Ronie 2004 alebo pieseň V Nás od Eriky Rein. Na projekte teda môžeme nájsť naozaj všetko, od popových skladieb až po alternatívnejšie kúsky.

Najnovšie vám ponúkame najpopovejší track projektu 23 32, ktorý si zaspievali hneď dve speváčky v duete, RONIE & DOMINIKA MIRGOVÁ.

Pieseň LONELY zložil Martin „Maxo“ Šrámek spolu s oboma interpretkami. O produkciu sa postarali DVATRI TRIDVA, mix mal na starosti Matej Mikloš a videoklip, ktorého režisérom je talentovaný Martin Miko, zastrešila produkcia Illuminate.

„Každá zo speváčok priniesla do skladby kus seba a hudby, akú má rada. Ronie inklinuje k 2000kam, snažili sme sa tento vibe preniesť aj do melodických liniek. Dominika zasa priniesla zvuk súčasnejšieho RnB popu,“ hovoria spoločne Max, Matej a Adrián.


„Ku mne sa skladba dostala už takmer ako hotový a dokonalý produkt. Jediné, čo som do neho musela ešte vložiť, bol môj hlas a text. A už len nepokaziť pieseň,“ vtipkuje Ronie a dodáva: Keďže mňa majú ľudia zaradenú ako speváčku, ktorá väčšinou píše o láske, ani tentokrát som neobišla túto tému, je pre mňa nevyčerpateľná. V texte som chcela priblížiť problematický paradox dnešných vzťahov a uponáhľanej doby, kde sú si síce ľudia veľmi blízki, na druhej strane na míle ďaleko. Mnohí ľudia sa boja vzťahov ako takých, a aj keď majú už nejaké city, utekajú pred nimi z rôznych dôvodov. Táto pesnička je venovaná práve im.“ A vyjadrila sa aj k svojej kolegyni:  „Dominika je moja veľmi dobrá kamarátka, máme za sebou už viacero spoločných projektov, preto okamžite vycítila celú tématiku songu aj moje zmýšľanie pri písaní textu a nádherne doplnila túto pieseň o svoju časť ako záverečnú čerešničku na torte.“

Klip k piesni sa točil v rekordne krátkom čase a napriek tomu, že režisér aj obe speváčky boli v tom čase chorí, podarilo sa vypracovať úžasný finálny produkt. Ronie aj Dominika sú s režisérom Martinom Mikom a produkčnou spoločnosťou Illuminate už roky zohratý tím, takže všetko išlo podľa predstáv.  „Videoklip vznikal veľmi spontánne, čo pramení aj zo samotnej skladby. Cieľom bolo zachytiť a navodiť pocit radosti zo života, čo sme zvýraznili sýtymi farbami fresh vibom končiaceho sa leta,“ vyjadril sa režisér Martin Mika.

Zdroj: Renáta Tomášová, Warner Music
Foto: Martin Miko/ Illuminate