Chalani z Bratislavy vedia ako na to. Ich Californian punk rock ťa dostane zo Slovenska rovno do vynívaného Los Angeles. O tom či sa im to podarí vôbec nepochybujeme.

Zdravíme Partyportal.sk, sme kapela Wolty 123 z Bratislavy, hráme Californian Punk Rock, na slovenský spôsob. Momentálne zloženie: Wanso – basa a spev, Nano – gitara a spev, Matko – gitara a vokály a koncertná výpomoc Janko – bicie a vokály.

Tvoríte zatiaľ od roku 2016, čo nieje dlhý čas. Aké sú zatiaľ Vaše pocity z odprezentovania Vašich piesni? 

Nie je to dlho, ale zase ani krátko. My sme v podstate rok dreli na skladbách, v štúdiu a podobne a až v septembri 2017 sme kapelu prezentovali verejnosti. Teraz, sa už len tešíme z každého úspechu, ktorý príde (tým je aj tento rozhovor). Najviac sme ale radi z pozitívnych reakcií rádií na Slovensku aj v Čechách (aj tých komerčnejších, čo vlastne je cieľ tejto kapely, dostať americkú muziku do týchto končín a trošku ju preonačiť na svoj obraz).

Pri tvorbe počúvate hudbu ostatných, alebo si dávate zákazy, aby ste išli hlavne vlastnou cestou?

Vždy je to aj o tom, že čo práve počúvaš. Tak máš nejaký pocit a pretavíš ho do vlastnej melódie, ide to ruka v ruke. Takže áno, má to určite nejaký vplyv. A kto vraví, že nie, tak klame, lebo všetko tu už bolo. Ide len o to, ako to vieš spracovať a ako správne nakŕmiť lačného fanúšika 🙂

Máte za sebou nejaké koncerty? 

Máme za sebou nejaké firemné a novinárske párty, na tých bola atmosféra výborná, takže sme veľmi spokojní. Otestovali sme si skladby, aj naše vystupovanie. Verejné koncerty plánujeme až na leto, treba sledovať našu FB stránku.

Na slovenskú hudobnú scénu ste vypustili zatiaľ dve piesne: My chceme do LA a Linka dôvery. Priblížte nám vznik týchto songov.

Tým, že sme dosť ovplyvnení californským punkrockom, bolo vopred jasné, že prvý singel musíme vypustiť taký, čo presne bude charakterizovať našu kapelu. Dali sme teda von skladbu My chceme do LA a myslíme, že sa aj podarilo, čo sme chceli, lebo si nás všimli aj média ako Funrádio, takže cieľ to určite splnilo. Linka dôvery bol už song, ktorý akosi musel nasledovať ako druhý. No a na január chystáme ďalšie dva videoklipy. Je sa na čo tešiť veru.

Pochádzate z Bratislavy, je ľahké vytvoriť si zázemie medzi toľkými ľuďmi, kapelami? Alebo naopak?

Podľa mňa v Bratislave nič nie je ťažké. Ide len o to, ako to veľmi chceš dosiahnuť a čo si ochotný do toho dať, obetovať a skúšať a skúšať a skúšať. Výsledok sa potom určite dostaví.

Pracujete už na nových skladbách? Máme sa na čo tešiť v roku 2018?

Zatiaľ máme nahratých 7 skladieb, ktoré postupne vypustíme aj s videoklipmi, keďže chceme každú skladbu predstaviť aj vizuálne. Rok 2018 bude pre nás hlavne o nových skladbách, štúdiu, videoklipoch, rozhovoroch, médiách, koncertoch a nejakom tom pomyselnom nájdení si miesta na tejto scéne. Dúfame, že sa podarí všetko, čo plánujeme, tak nám držte palce, nech všetko ide na plné Wolty 🙂

Viac informácii o kapele Wolty 123 nájdete na ich oficiálnom facebook profile.

Autor: Lenka Kancianová
Foto: archív kapely