Hovorí sa, že na východe nič nie je, ale podľa mňa najširšie spektrum umelcov ako takých a hudobníkov pochádza práve odtiaľ. Aj keď máme umelcov, čo pôsobia v inom kúte Slovenska, východ je podľa mňa rodiskom ľudí, ktorý sa venujú hudbe a umeniu. Dnes som si pod redaktorské pero vzala kapelu Atlantída a čo mi o sebe a ich pôsobení prezradila sa dozviete nižšie.

Ako vznikla skupina Atlantída a kto ju založil?

Kapela vznikla na strednej škole. Založili sme ju ja – Peter Quonicek Vyslocky a Maťo Očko Paločko, ktorý bol našim gitaristom, neskôr sa k nám pridal ďalší člen, Miško Weedy Vidiševský na pozíciu speváka, neskôr ďalší a tak nejak sme to postupne rozbehli.

Akému žánru sa venujete?

Snažíme sa hrať poctivý, klasický rock, ale tak, ako všetky kapely, sme aj my ovplyvnení modernými trendami, aj keď sa im snažíme vyhýbať. Myslím si, že sa nám to darí, ale taktiež musíme povedať, že to 21. storočie je v našej hudbe predsa počuť.

Čo milujete na svojich fanúšikoch?

Máme radi kontakt s nimi. Znamená to, že hráme veľa klubových koncertov, teda, hrávali sme, pretože osobne si myslím, že nie je doba na klubové hranie a podľa nášho názoru je taktiež fajn sa s našimi fanúšikmi porozprávať, prípadne si dať pohárik a nielen odohrať koncert a to je všetko.

Je to iba hobby alebo 100% zárobok?

Kapela nie je pre nás iba hobby, ale nie je to pre nás ani práca. Je to akýsi náš spôsob žitia. Osobne ja, si neviem predstaviť život bez muziky, takže hráme preto, lebo nás to baví a vlastne aj tento štýl hudby hráme kvôli tomu, pretože nás napĺňa.

A akej práci sa venujete mimo hudby?

Momentálne sme v kapele štyria. Dvaja z nás učia hudobný nástroj na základnej umeleckej škole, konkrétnejšie ja a náš basgitarista. Klávesáčka je ešte študentkou. Študuje masmediálnu komunikáciu a náš bubeník Pišta – Štefan Stewo Lapoš je taký náš pevný bod. Pomáha nám vyrábať konštrukcie a všetko čo potrebujeme, pretože robí na CNC strojoch, takže máme tam aj jedného technicky zdatného pracovníka.

Ako vyzerá vaša zostava členov?

K členom sa viem vyjadriť veľmi jednoducho. Naši členovia sú úžasní, sú to super ľudia a som veľmi rád, že s nimi môžem robiť. Aj keď je medzi nami pomerne veľký vekový rozdiel, rozumieme si výborne. Kapela nám v tejto aktuálnej zostavičke šľape super. Naša klávesáčka je najmladšou členkou a okrem hrania sa venuje aj vokálom. Ja, Peter, som začal spievať sólo, pretože od nás odišiel spevák, kvôli pracovným záležitostiam. S našim bubeníkom spolupracujem asi desať rokov. Som veľmi rád, že sa k nám pridal aj náš basák, presnejšie učiteľ zo školy, ktorú som kedysi navštevoval Ľubo Cvanci Cvanciger, ktorého si veľmi vážim a som veľmi rád, že s nami chce hrávať.


Podporte náš web Vami zvolenou čiastkou a prispejete na ďalší rozvoj PartyPortal.sk

A my z redakcie PartyPortal.sk sme tiež veľmi radi, že sme mohli vyspovedať ďalšiu kapelu. Ešte viac sa o kapele Atlantída dozviete na ich facebooku.

Zdroj: Bianka Knutová
Foto: archív kapely