Tentokrát sme vyspovedali kapelu Head’n’Heel pochádzajúcu z Popradu, ktorá to nemala od začiatku veľmi ľahké. Po rôznych skúškach žánrov zakotvili pri Punk-pop-rocku. Majú na svojom konte jeden album a dokončujú ďalší.

Váš vznik začal v roku 2013. Koho to bol nápad a kde to celé začínalo?

Bol to nie že nápad, ale zakladal som to celé ja /Kubajs/ s Rudim Nikerlem, ktorý už s nami nehrá. Celé to začalo tak, že sme sa stretli.. spoznali. Rudi hral na bicích, tak sme sa rozhodli, že spolu skúsime niečo zahrať. Začínali sme v Dome Vieri v kostole v Spišskej Sobote. Tu sa k nám neskôr pridal Janko Jurica. Tak sme si zohnali ako skúšobňu garáž. A vyššie o asi 5-10 garáži bol Jano Lenďak, ktorý dotvoril našu partiu. A tam to celé začalo. Začali sme skúšať prvé veci a všetko ostatné.

Bolo ľahké formovať kapelu? Mali ste nezhody v tom, čo pre ľudí hrať? Alebo ste si žáner zvolili hneď na začiatku.

Hneď na začiatku veľmi nie, skúšali sme rôzne žánre. Každý prišiel s nejakým nápadom s nejakým coverom, keďže sme vlastné skladby nemali. Formovať kapelu nebolo ľahké, keďže už máme tretiu zostavu. Veľmi ľahké to nieje. Boli sme ešte mladí chlapci, každý končil školu. Rudi a Jano sa rozhodli ísť študovať ďalej do zahraničia. Tým pádom skončila prvá zostava. S druhou zostavou sme veľa nezahrali.. len jeden koncert. Nakoniec sa to tiež rozpadlo.

Teraz sme v najnovšej zostave kde je Roman – gitara, Danko – bubon a Tomáš – basgitara. Vedeli sme, že chceme hrať nejaký ten punk-rock, pop-punk-rock, pop-rock. Chlapci prišli, keď už bol hotoví album, vedeli do čoho idú. Samozrejme, s každým novým členom sa pridá niečo nové do hudby. Každý prinesie niečo svoje.

Dosť nás zaujal Váš názov. Ako ste sa k nemu dopracovali?

S názvom prišiel Rudi, ktorý so mnou zakladal kapelu. Navrhol aj logo a nám sa to zapáčilo. Je to super dodnes je to super. Nikto to nechce zmeniť. Má to hlavu a pätu.

Ako vyzeral vznik Vášho prvého albumu?

Náš prvý album vznikal tak, že sme mali pár skladieb, tak sme si povedali, že poďme nahrávať. Išli sme do štúdia. Nahrali sme prvú vec, druhú vec a potom to už šlo. Povedali sme si, že by sme mali dať von album, máme dosť vecí nato. Medzitým avšak odišiel gitarista, tak sme nemali gitaristu, takže sa to celé naťahovalo. Čiže sme ho nahrávali asi rok s kadekým možným. Skladby sú viac menej o všetkom možnom. Sú tam príbehy, je tam pesnička Karol. A potom tie klasické o láske, ktoré sú viac menej vymyslené texty. K pesničke pivo – všetci sme pili pivo, mali sme radi pivo, víno, pri nich sme tvorili album, tak vznikla pesnička pivo.

Začal nám rok 2018. Čo by ste chceli stihnúť v tomto roku?

Chceli by sme stihnúť nový album, nejaké klipy, nejaké tričká a reklamné veci. Merch! Koncerty a hrať všade kde je elektrina. Hrať vo všetkých štátoch, dedinách, mestách, že Danko.

Pochádzate z Popradu. Bolo ťažké vybudovať si fanclub a presadiť sa?

Áno, pochádzame z Popradu. Jeden, dva tri a Roman je zo Svitu.  Fanklub máme ten čo sme mali, nejaký široký ho nemáme máme kamarátov, rodinu. A to, či je ťažké sa presadiť nevieme povedať lebo my sme sa ešte nepresadili. Takže je to dosť ťažké na Slovensku je dosť malý trh.

Vieme, že nahrávate aj druhý album. Kedy sa naňho môžme tešiť?

No  rok 2025-2026 by to mohlo byť. Ale nie, keď dokončia obchvat v Prešove. Čoskoro. Všetko sa dozviete. Ale do konca roka by sme ho určite chceli dať von. Takže niekedy rátam november-december keď všetko pôjde ako má, by mohol byť von.

Viac informácií o kapele Head’n’Heel sa dozviete na ich facebook stránke.

Autor: Lenka Kancianová
Foto: kapela Head’n’Heel

close

Prihláste sa k odberu nášho newslettera!

Nebudeme Vás do ničoho nútiť.
Z odberu newslettera sa môžete kedykoľvek odhlásiť. Odhlasovací link nájdete v každom newsletteri.
Vyplnením a odoslaním formulára súhlasíte s nevyhnutným spracovaním vyplnených údajov pre účely zasielania newslettera.