Dnes som vyspovedala zas niekoho z môjho kraja, teraz pre zmenu chalana a repera, pretože koncept rozhovorov ma veľmi baví, navyše, ak to prinesie to, že aj ja spoznám niekoho nového prostredníctvom mojich riadkov. Jeho tvorba sa mi páči a rada vám tohto chalana predstavím.

Ako by si charakterizoval seba na repovej scéne?

Na repovej scéne nie som veľmi dlho a stále sa považujem za začiatočníka. Každou skladbou sa snažím zlepšovať a dať do toho viac. Chcem skúsiť každý štýl a verím, že raz to niekam dotiahnem, aj keď viem, že konkurencia je veľká a treba bojovať o svoje miesto, ale ako vravím, som na začiatku a mám ešte pred sebou dlhú cestu plnú prekážok, ktoré rád popreskakujem

Ako vznikol pseudonym PE&KA?

Jednoducho. Sú to moje iniciálky, no a pri písaní prvého textu prišla otázka, aký bude môj pseudonym. Kamarát HOPERESS, ktorý ma v podstate k repu dotiahol, mi to navrhol a tak to ostalo už dodnes, čiže PE&KA – moje iniciály. Za zrod PE&KA chcem aj jemu tu, prostredníctvom článku poďakovať a pozdravujem ho.

Načo sa zameriavaš pri tvorbe textov?

Každý reper píše texty zo svojho života, ktorý žil, ktorý žije a ktorý by chcel žiť. Ja sa snažím to, aby moje texty obsahovali pravdu, životné skúsenosti a zanechávať nejaký ten odkaz, to je pre mňa to hlavné. Takže nejak takto by som zhrnul môj zámer písania textov.

Čo ty a spolupráce s inými umelcami/interpretmi?

Som otvorený všetkému. Na svojom konte už mám niekoľko spoluprác. Aj zo susedných Čiech aj so Slovákmi. Mám už rozbehnuté nejaké feat-y aj s Poliakmi. Najnovší feat, ktorý očakávam je Delik, Mulo a samozrejme ja, takže nemám problém s ničím a ak je kvalitný beat, ktorý ma chytí za srdce tak je to len plus. Štýlovo sa nesústreďujem na konkrétny typ beatov. Takže som otvorený všetkým možným spoluprácam.


Podporte náš web Vami zvolenou čiastkou a prispejete na ďalší rozvoj PartyPortal.sk

Čo by si chcel odkázať svojim fanúšikom a čo pre nich chystáš?

V prvom rade by som chcel všetkým poďakovať, najmä ľuďom, ktorý ma podporujú, ktorý stoja za mnou, najmä rodine, mojej priateľke a všetkým, ktorý počúvajú a posúvajú ďalej moju tvorbu. Pre mojich fanúšikov chystám ďalej ďalšie spolupráce, chcel by som aj nový album a plním si sen vďaka ľuďom okolo mňa. Ak máte nejaký sen, tak si choďte za ním, nezastavujte sa pred ničím, pretože prekážky sú vždy a budú stále, ale je na vás ako s nimi budete bojovať. Ja som začal repovať pred dvomi rokmi do starého mikrofónu a dnes mám svoje vlastné domáce štúdio. Treba chcieť, treba veriť v to, že všetko vyjde a ja verím v to, že to vyjde aj vám, priam to garantujem.

Interpretovi PE&KA ďakujem za rozhovor a prajeme mu veľa úspechov na repovej scéne v mene celej redakcie PartyPortal.sk. Určite odoberaj aj ty jeho kanál a on vám istotne poďakuje a ocení to.

Zdroj: Bianka Knutová
Foto: archív PE&KA