Dnes som si pod svoje redaktorské pero vzala hudobnú skupinu, presnejšie troch chlapcov, skupinu REVIAL z Kukovej. Kapela z východného Slovenska sa prezentuje tým, že dokážu zaspievať a zahrať všetko, čo sa ľudovej melodiky týka a podľa mňa by vyčarili úsmev na tvári aj vám na nejakej akcii či rodinnom stretnutí. Svojimi dosahmi si získali široké obecenstvo ľudí za krátky čas videniami na youtube, či výberom hitov, ktoré stále na ich youtube kanáli pre vás pripravujú. Tak a poďme vyspovedať týchto troch fešákov. Šimona Kundru – zakladateľa tejto skupiny a jeho kolegov Kristiána a Stana.

Ako vznikla skupina REVIAL?

Skupina REVIAL vznikla zoskupením mladých ľudí, ktorých spája spoločná záľuba – hudba. Každý z nás hral spočiatku v rôznych skupinách, ale časom sa naše cesty stretli a pôsobíme na scéne ako skupina REVIAL.

Akému žánru sa venujete?

Našim hlavným žánrom sú ľudové piesne, avšak hráme aj repete, pop a rôzne moderné piesne a hity, ktoré bavia ľudí na rôznych akciách ako sú svadby, dedinské zábavy, stužkové slávnosti a oslavy.

Mávate pred koncertom nejaké rituály ako kapela?

Ako skupina nemáme žiaden rituál, našim rituálom je stretnúť sa načas. Nášmu Šimonovi – vedúcemu skupiny stále trvá vychystať sa. Vlasy, outfit, nahodiť úsmev, aby mohol zapôsobiť na naše fanúšičky. Ja, Stano, sa zas neviem dostať z gauča a začínam sa na akciu chystať päť minút pred odchodom na akciu. A náš Kristián? Ten čaká desať minút pred odchodom už vonku pred domom, pretože ako jediný zo skupiny si potrpí na dochvíľnosť.

Aké máte ciele pre rok 2020?

Našim cieľom pre rok 2020 je najmä zabávať ľudí a docieliť to aby naši fanúšikovia mali úsmev na tvári. Taktiež získať nových priaznivcov našej hudby, pokrstiť naše nové CD, ktoré čochvíľa uzrie svetlo sveta a dúfame, že sa každú chvíľu uvidíme aj s Vami, čitateľmi PartyPortal-u na nejakej akcii, ktorú budeme hrať niekde vo vašom okolí. Pevne veríme, že vzhľadom na situáciu sa tak stane čím skôr.

Zaujímavosť na záver

Túto skupinu aj keď je pomerne mladá už dnes hrajú na akciách či zábavách aj rôzni DJs, a aj Revial patrí do repertoáru slovenských DJ-ov.

My z redakcie chlapcom ďakujeme za tento rozhovor a prajeme im veľa šťastia na ich ceste za úspešne odohratými akciami. Viac informácií o skupine Revial nájdete na ich facebooku alebo instagrame.

Zdroj: Bianka Knutová
Foto: Daniel Tabaka