The Miženko Brothers je projekt troch bratov Miženkovcov z Popradu, z ktorých dvaja pôsobia aj v známej slovenskej skupine Smola a hrušky. Projekt vznikol v roku 2016 a za ten čas majú bratia na svojom konte štyri skladby. Aktuálne pracujú na dokončení tej piatej, ktorú už onedlho predstavia prostredníctvom videoklipu.

Ako vznikol nápad na projekt The Miženko Brothers?

Náš projekt vznikol úplne prirodzene. Sme traja bratia – Matúš, Ján a Jakub, a trávime spolu veľa času. Skoro celý život sa motáme okolo hudby a tiež máme myšlienky, ktoré sme chceli zo seba dostať von medzi ľudí.

Projekt The Miženko Brothers vznikol v roku 2016. Aké sú Vaše pocity zo zatiaľ odprezentovaných skladieb?

Veľmi nás teší doterajší záujem ľudí o našu hudbu. Veď čísla nám ukazujú až vyše 40 000 zhliadnutí (dokopy 🙂 ) a deň čo deň to stúpa. Baví nás celý ten proces tvorenia hudby od vzniku piesne až po videoklip. Rovnako nás tešia aj rôzne nové spolupráce, ako bola napríklad s raperom Boms-om na našej prvej skladbe Moja Vec. Každá naša skladba má pre nás nejakú energiu a je spojená s určitým príbehom, ktorý sme zažili pri nahrávaní v štúdiu alebo na placi pri točení klipu. Veci riešime svojím tempom a zbytočne sa neponáhľame s vydávaním pesničiek. Robíme to hlavne kvôli tomu, že nás to baví a keď sa to niekomu páči, tak nás to len teší.

Aká bola Vaša inšpirácia na doterajšie skladby?

Život je jedna veľká inšpirácia, ktorá nám do cesty prináša situácie, s ktorými sa musíme nejako popasovať. Máme ho radi, radi ho žijeme a užívame si každý jeden deň najlepšie ako vieme, aj keď nie vždy svieti slnko. Inšpirácia je všade okolo nás, stačí len otvoriť oči.

Aktuálna situácia je v kultúrnom prostredí vďaka coronavírusu zložitá. Ako ste využili tento čas, keď sa v podstate stopli všetky koncerty?

Počas corona krízy sme tvrdo makali, keďže potrebujeme žiť a platiť účty ako každý bežný človek. Príjem z kapely nám padol na nulu, akcie sa zrušili a norkové kožuchy už pomaly došli. Popri tom všetkom sme stále ostali verní hudbe, dokončovali nové nápady a jeden z nich už o chvíľu pustíme von. Takže sledujte náš facebook alebo instargam, nech vám to neunikne.

Spomenuli ste, že chystáte novinku. Prezradíte nám, na čo sa môžu fanúšikovia tešiť?

Keďže nechceme toho moc veľa prezrádzať, môžeme len povedať, že to bude Amerika. Pesničku sme nahrávali v Tatragroundstudio s Kečem, o klip sa postarali chalani z Lexis Production, Majo Puzder a Martin Krolák, katering na klip dodala firma Lunys a celkovo na tom spolupracoval obrovský tím ľudí, ktorých napokon nájdete aj v popise pod videom na našom YouTube kanáli, a chceli by sme sa im aj takto poďakovať.

Aké sú Vaše plány do budúcnosti?

Sami nevieme ako to bude ďalej. Určite chceme ľuďom ešte veľa povedať a priniesť veľa kvalitnej tvorby na témy, v ktorých sa nájde čo najviac z Vás. Tešíme sa na ďalšie spolupráce, kamarátstva, príbehy, proste všetko, čo nám môže život priniesť.

Čo by ste chceli odkázať Vašim, ale aj fanúšikom PartyPortal.sk?

Chceli by sme sa poďakovať našim, ale aj Vašim fanúšikom za doterajšiu priazeň, ktorú nám prejavovali za celý čas, čo The Miženko Brothers vznikalo. Veríme, že nás bude stále viac a viac, a že si konečne užijeme naše skladby na nejakom festivale alebo klubovom koncerte. Dávajte na seba pozor a užívajte si život najlepšie ako viete!

Viac info nájdete na oficiálnych stránkach projektu The Miženko Brothers: facebook, instagram a youtube.

Foto: archív The Miženko Brothers