Cup of Tea je britsko-slovenská kapela z Piešťan, ktorej členmi sú Christopher Williams (spev, gitara, syntetizátor, basgitara, fúkacia harmonika) a Lukáš Piešťanský (bicie, perkusie, gitara, syntetizátor). Hrajú Indierock, ale ako prezradili, často si robia srandu a nazývajú to viberock, pretože sa pri ich hudbe dobre „vajbuje“.

Prečo práve Cup of Tea? Prezradíte nám ako vznikol tento názov?

Na toto je viacero správnych odpovedí. Ako kapela sme vznikli a začali hrávať v čajovni a Christopher (spevák) je polovičný Brit, takže Cup of Tea nám napadlo ako prvá vec a odvtedy sme to nemenili. Aj keď sme s tým neboli úplne stotožnení na začiatku, tak nám tento názov prirástol k srdcu.

Pracujete na nových piesňach, prípadne cozy coveroch?

Rozrobených piesni je samozrejme viac. Momentálne máme vonku 2 vlastné skladby z projektu Strange Spaces Session, ktorý je aj s vizuálom na našom Youtube poprípade audio na Stremovacích platformách (Spotify, Apple music,Tidal…) a jeden cover zo série cozy covers. Všetky sú nahrané naživo a do štúdia sa skôr ako na jeseň nechystáme. Počas leta by sme chceli nahrať do každej série aspoň po jednej pesničke, ale momentálne vrháme všetku svoju energiu do dolaďovania skladieb z nášho koncertného setlistu na toto leto.

Vo svojom instagramovom BIO máte napísane 25% British a 75% Slovak. Čo presne to znamená?

Ako už bolo spomenuté, Christopher je polovičný Brit a prišlo nám to celkom úsmevné ako description.


Pochádzate z Piešťan, čo je pomerne veľké mesto žijúce festivalmi a hudbou. Je ťažké tu nájsť fanúšikovskú základňu?

Sme kapela, ktorá sa naživo ešte neprezentovala, takže to je veľmi ťažké posúdiť. 18. júna máme prvý koncert a veríme, že to bude udalosť, na ktorej sa zíde veľa fanúšikov hudby z nášho mesta a momentálne je teória taká, že osloviť ich bude len v našich rukách 🙂 To, že to v Piešťanoch žije nám samozrejme môže uľahčiť kopu vecí a už teraz máme okrem nášho prvého koncertu naplánované ďalšie dva v rámci Street art festivalu a veríme, že do konca septembra ďalšie dva pribudnú na iných akciách konajúcich sa v Piešťanoch, ale to ešte dohadujeme.

Na konte máte zatiaľ 3 piesne, no my vieme, že tvoríte už dlhší čas. Kedy presne to začalo?

Kapela vznikla v roku 2017 a dlhšie sme sa hudobne hľadali. Prvé pesničky sme dokončili niekedy začiatkom roku 2020.

Máte ako kapela nejaký sen, ktorý by ste si chceli splniť?

Ako kapela máme skôr krátkodobé vízie ako sny a taká naša vízia je odohrať čo najviac koncertov cez leto a osloviť nových potencionálnych poslucháčov. Samozrejme by sme radi v budúcnosti hrali na festivaloch, ktoré navštevujeme ako fanúšikovia pravidelne. Takže hranie na Pohode či Grape môžeme považovať za taký náš sen.

Vaša kapela pozostáva z dvoch členov, viete sa pri tvorbe dohodnúť?

Zvyčajne jeden z nás príde s textom alebo melódiou a následne si to obohrávame, komponujeme alebo meníme slová. Máme veľmi prirodzený kreatívny proces a skladanie hudby nám ide spolu veľmi dobre.

Chceli by ste na záver niečo odkázať našim čitateľom, svojím fanúšikom či začínajúcim kapelám?

Chceli by sme pozdraviť všetkých čitateľov PartyPortal.sk a hlavne tých, ktorý sa cez naše dlhé odpovede dostali až sem. Budeme radi, ak si kliknete na naše sociálne siete, či už Instagram alebo Facebook, na ktorých postujeme pekné veci a užitočné informácie. Keby ste nás chceli vidieť naživo, tak presne to je to miesto, kde sa o koncerte môžete dozvedieť ?

Poďakovať by sme sa chceli našim kamarátom a známym, ktorí sú naši prví fanúšikovia a ich záujem nás veľmi motivuje.

Začínajúcim kapelám toho veľa neporadíme, keďže sme jedna z nich. Skôr taký jednoslovný odkaz pre všetkých ľudí, ktorí niečo milujú a venujú tomu čas a energiu. Neprestávajte!

Ďakujeme za možnosť podeliť sa o kúsok z nás. Vidíme sa na koncerte a dáme si poriadnu šálku čaju!

Autor: Lenka Kancianová, PartyPortal.sk
Foto: archív Cup of Tea