Ženská panelová diskusná relácia Silná zostava dostane už čoskoro novú podobu. RTVS po takmer ročnej prestávke pripravuje nakrúcanie relácie s viacerými zmenami. Novou moderátorkou bude Veronika Cifrová Ostrihoňová.

Aktuálne témy, ktoré hýbu Slovenskom, ale aj slabé miesta v našej spoločnosti pohľadom žien. To je obsah vynovenej relácie Silná zostava, ktorej pravidelnou súčasťou budú okrem moderátorky Veroniky Cifrovej Ostrihoňovej aj panelistky z rôznych oblastí spoločnosti – expertky v danej profesii, znalkyne spoločnosti z humanitného odboru, komentátorky, blogerky, zástupkyne rôznych vekových skupín, stand up komičky či hostky s osobným príbehom, zážitkom či skúsenosťou súvisiacou s danou témou.

Nová podoba relácie nájde svoje stabilné miesto na televíznej obrazovke Jednotky, každý štvrtok od 4. marca večer po šou Zlaté časy. Štyridsať minút panelovej diskusie bude mať pod taktovkou Veronika Cifrová Ostrihoňová. „Ďakujem RTVS za túto príležitosť a ponuku. Veľmi sa teším na nakrúcanie Silnej zostavy, bude to pre mňa úplne nová a verím, že obohacujúca skúsenosť. Teším sa na rôzne zaujímavé témy, ktoré spolu s hosťami v štúdiu otvoríme a budeme o nich diskutovať,“ hovorí moderátorka relácie. Novým prvkom bude aj stála hostka v podaní herečky a komičky Simony Salátovej, ktorá prinesie na rôzne témy a situácie aj úsmevný pohľad. „Na moju novú úlohu  v Silnej zostave sa veľmi teším. Spája to, čo milujem, a to je vyjadriť svoje názory a nebáť sa pritom byť sama sebou. Verím, že do relácie prinesiem humor a nadhľad a na oplátku sa zase ja naučím niečo nové v rôznych oblastiach,“ povedala nová stála hostka.

Základný tvorivý tím relácie tvoria okrem Veroniky Cifrovej Ostrihoňovej a Simony Salátovej aj dramaturgička RTVS Martina Kubániová, režisérkou relácie je Andrea Horečná a námet, scenár a odbornú spoluprácu zastrešuje Ľubica Stanek. „Teším sa, že relácia Silná zostava sa po dlhšej prestávke vracia na RTVS v novom šate. Myslím si, že takýto typ diskusného formátu patrí na obrazovky verejnoprávnej televízie. Zároveň som rád a vážim si, že súčasťou tvorivého tímu relácie Silná zostava budú aj Veronika Cifrová Ostrihoňová a Simona Salátová, ktorým v ich nových pozíciách držím palce,“ povedal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník. Prvú časť relácie Silná zostava prinesie RTVS na obrazovky Jednotky 4. marca 2021.

Zdroj: Stanislav Čačko, RTVS