Chystáte sa na párty, ples alebo len na stretnutie s priateľmi ale pri pohľade do zrkadla sa vám nikam nechce? Kruhy pod očami, začervenanie ale aj akné vedia pokaziť náladu a vám sa zrazu nikam nechce ísť a hľadáte výhovorky, ktoré by vás na udalosti ospravedlnili. Ak ale viete ako na to nemusíte sa ničoho obávať a na ples čí párty môžete vyraziť.

Akné

Najväčším problémom je akné. Biele pupáčiky či mastná pleť s čiernymi bodkami nevyzerá dobre. Ak viete pár dní dopredu, že idete na ples venujte pleti zvýšenú pozornosť a používajte na jej ošetrenie len produkty, ktoré poznáte, a ktoré vaša pleť dobre znáša. Nový kozmetický produkt by vám mohol len zbytočne podráždiť pleť a vy by ste mali ďalší problém.

Akné môžete zakryť make-upom. V súčasnosti existuje aj dekoratívna kozmetika vhodná na mastnú pleť. Červenú hrčku, alebo biely pupáčik zatrite krycím korektorom a rozotrite ho do stratena. Ďalej pokračujte v líčení ako normálne.

Kruhy pod očami

Tmavé kruhy pod očami sa často objavujú z rána ale niekoho vedia potrápiť aj počas dňa alebo večer. Aj v tomto prípade môžete na ich prekrytie použiť korektor. Lepšie ale je predchádzať im alebo sa ich čo najrýchlejšie zbaviť. Kruhy pod očami sú v podstate opuchy, ktoré môžete zmierniť.

Existuje viacero trikov, ktoré vám s týmto problémom môžu pomôcť. Plátky uhorky alebo čajové vrecúška si priložte na oči na pár minút. Zlepšia obeh a opuchy sa zmiernia. Ďalším dobrým nápadom je spať s hlavou vyššie. Večer pred udalosťou si dajte pod hlavu ešte jeden vankúš. Vaša hlava bude vyššie a tekutina sa nebude  cez noc hromadiť pod očami.

Začervenanie

Začervenanie môže mať množstvo dôvodov. Môže ísť o rosaceu, alergiu, zápal či pigmentové škvrny. Ak sa na niektorý z problémov liečite informujte sa u svojho lekára či si môžete na pleť aplikovať make-up. Ak ide o zápal môže ho nevhodné líčenie ešte zhoršiť. Začervenanie pleti môžete prekryť zeleným korektorom, ktorý opticky začervenanie stlmí a pleť získa jednotný prirodzenejší odtieň.