Na jednej strane najznámejší raper, na druhej legendárna punkrocková skupina. Red Bull Music SoundClash 2018 v Košiciach prinesie zážitok, aký tu ešte nikdy nebol a dosť možno už ani nebude.

Red Bull Music SoundClash o dva dni prinesie do metropoly východu 2 kapely, 4 súťažné kolá plné parádnych skladieb a 1 veľkú hudobnú konverzáciu, aká sa v takomto znení už nezopakuje. Už tento piatok, piatok trinásteho, bude otestovaná odolnosť Spoločenského Pavilónu voči hluku. Hudobníci očakávajú hlučných fanúšikov so silnými hlasivkami, poriadne povzbudzovanie a veľký potlesk. Každý decibel sa počíta! Rozhodcovské povinnosti na tejto akcii totiž patria davu, ktorý v jednotlivých kolách určuje víťaza.
Počas jedného špeciálneho večera sa predstaví legendárna punkrocková skupina Iné Kafe v zložení Vratko Rohoň, Vlado Bis a Jozef Praženec. Druhé pódium bude patriť najznámejšiemu slovenskému raperovi Rytmusovi. Ten vystúpi spoločne s hudobníkmi z Opoštaris Band – s Eugenom Vizvárym, Davidom Hodekom, Rišom Csinom a Tomášom Gajlíkom. Večerom bude sprevádzať hypeman Osťo a gramcom až do neskorých nočných hodín šéfovať DJ Vec.

Že to bude šou, akú si ešte nikdy v živote nezažil, ti vieme bezpečne garantovať. Kde inde máš totiž priestor na jednom mieste spolu so svojimi ľuďmi ‘kývať hlavami‘ a zároveň si poriadne ‘zapogovať‘ v dave rovnakých rockových bláznov, ako si v duši aj ty?

Celá paráda sa odohrá v štyroch neľútostných, ale zároveň veľmi priateľských kolách.

Vratko z Iné Kafe na margo ich súpera povedal, že si myslí, že aj keď každý robí inú muziku, v mnohých veciach sú si s Rytmusom dokonca aj podobní… „Veľmi sa tešíme na Red Bull Music SoundClash. Je to zaujímavý koncept, odskúšaný už aj vo svete. Nám to dáva zmysel, je to niečo nové – prvýkrát sa postavia proti sebe na Slovensku na profi úrovni hip-hop a rock. Je to výzva, ale zároveň je to showka. Super, že pri tom budú ľudia a bude to celé live, bomba.

„Idem do projektu  hlavne preto, lebo ma to baví. Proste ma bavia takéto netradičné nápady. Tento konkrétne je o živej hudbe, na čo sa teším. Zároveň to vnímam ako nový koncept, a teda pre mňa ako novú výzvu“ prezradil Rytmus.

Čo je to Red Bull Music Soundclash?
Red Bull Music SoundClash je medzinárodný hudobný koncept. Ide o priateľský súboj medzi dvomi
hudobníkmi alebo kapelami a úplne odlišnými hudobnými žánrami. Štyri súťažné kolá prinesú to najlepšie
a v ešte lepšom prevedení. V prvom kole The Cover musia hudobníci zahrať vopred vybranú cover verziu.
Druhé kolo The Takeover je čo najplynulejšie prebratie a dokončenie skladby, ktorú začne hrať kapela na
protiľahlom pódiu. V treťom kole The Clash musia zase umelci zahrať vlastný song, no v inom štýle, na aký
sú zvyknutí. A do finálneho štvrtého kola The Wildcard si obidve strany na pódium pozvú tajného hosťa,
divokú kartu podľa vlastného výberu, s ktorým spoločne odohrajú jeden zo svojich hitov. O tom, kto vyhrá
jednotlivé kolá a stane sa víťazom, rozhodnú fanúšikovia. Intenzitu ich potlesku a silu decibelov bude merať
hlukomer.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Red Bull SoundClash 2018 nájdete na webe a na Facebooku.

Zdroj: Monika Viňanská, Red Bull
Foto: Ondřej Pýcha / Red Bull Media House