Speváčka Gitana miluje Vianoce a vianočné piesne by mohla písať celý rok! Fanúšikom predstavuje novinku „Čaro Vianoc“, do ktorej si pozvala aj detský zbor. Skladba sa nahrávala v Puporecords a pri nahrávaní vznikla dokonalá vianočná párty. Text k skladbe „Čaro Vianoc“ napísala sama Gitana. Na hudobnej produkcii sa podieľal Michal Polák, master priklepol Marek Vozár. Gitana odkazuje fanúšikom – zažite „Čaro Vianoc“ a verte v silu kúziel, potom bude magický aj celý váš nasledujúci rok.

Speváčka Gitana nedávno vydala album „Kolora“ a už tvorí ďalšie skladby. K adventnému času prináša vianočnú pieseň s názvom „Čaro Vianoc“

„Ja som taká vianočka, milujem Vianoce. Ponechala som si z detstva ten pocit keď vieš, že darčeky sú už doma, lebo vôňa ich prezradí a ty musíš vydržať tú šteklivú zvedavosť. Vianočné piesne by som mohla písať celý rok. Sú vždy spojené s radosťou, hlavne s deťmi, ktoré si ten deň ohrievajú celý rok v srdiečku. Napadajú ma texty plné škoricovej vône s vanilkovým pečivom, snehuliakmi, guľovačkou a to všetko sa nesie v tónoch smiechu detí,“ hovorí Gitana.  

Text k skladbe „Čaro Vianoc“ má na konte sama Gitana. Pri hudobnej produkcii jej pomohol Michal Polák a Marek Vozár. Pieseň Čaro Vianoc sa nahrávala v štúdiu Puporecords, kde bola doslova vianočná atmosféra. Gitana si na nahrávanie pozvala deti, pre niektoré to bolo vôbec prvé nahrávanie v štúdiu. Po náročnom výkone dostali malé talenty od speváčky sladkú odmenu.

„Už pri písaní textu som vedela, že deti budú určite spievať so mnou. Pracujem s deťmi na rôznych workshopoch ako lektorka spevu. S radosťou som pozvala talentované speváčky. Sofiu Jánoškovú s jej malým bračekom Sebastiánom, ktorú som už pripravovala  na vystúpenie do veľkého televízneho formátu. Tiež som si pozvala skvelú Sofiu Makišovú a Kiku Bertokovú. Detský zbor ďalej dopĺňa  aj môj synček Sebastián. Má sluch ako britva a hlas čistý, ale na nahrávanie prišiel iba pod vyhrážkami. Zbor doplnili Ninka Brnová a najmladšia v zbore Aylinka Poláková. Všetci sú hodnotní sólisti a spolu im to znelo čarovne,“ teší sa Gitana.

Gitana zaspieva vianočnú skladbu aj na Vianočných trhoch na Hlavnom námestí v Bratislave. Zo sebou si prinesie aj všetky deti..

„Mne sa stal zázrak a kúsok pred Vianocami sa mi narodil môj synček Sebastian, preto sú navždy pre mňa čarovné. Celý mesiac počítame dni a otvárame okienka na adventnom kalendári. Vždy pečiem  zákusky a sladkosti pre moju rodinu a priateľov a teším sa na spoločne strávené chvíle. Naša vianočná večera je tradičná kresťanská, šošovicová a rybacia polievka a po nej nasleduje vyprážaný kapor a rybie filé pre deti s kalorickým zemiakovým šalátom. Odkedy sme spolu s mojím partnerom, pribudla nám aj kapustnica. Vianočné pesničky sú nestarnúce a každý rok atraktívne, ak si tú moju obľúbite, aj o rok bude súčasťou vašich Vianoc,“ neskrýva radosť Gitana.

Gitana, vlastným menom Adriana Drafiová, spieva a tancuje už od štyroch rokov. V tvorbe ju inšpirovali speváčky ako Whitney Houston, Mariah Carey, či Barbra Streisand. Už ako dieťa začala spolu s kamarátmi skladať vlastné skladby. V 17-tich rokoch prišla prvá ponuka vystupovať v zahraničí. Začalo sa to vo Švajčiarsku a postupne precestovala veľkú časť Európy. Dnes sa v tvorbe venuje novému štýlu, elektro swingu a gypsy swingu. Aktuálne informácie o Gitane nájdete na jej oficiálnej facebook stránke.

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory 
Foto: René Miko