Len nedávno oznámila herečka Dominika Morávková svoj odchod zo zoskupenia: “Je tažké vyjadriť slovami, prečo som odišla z tak pekného projektu, ako je S hudbou vesmírnou, ktorý mám rada. Dôvody sú hlbšie, než slová.” – takto začína Dominikin status na sociálnych sieťach skupiny.

Napriek tomu, že zakladatelia projektu Marek Koleno a Daniel “Sorizzo” Kis potvrdili, že kľudne budú tvoriť aj ako duo, na YouTube nečakane zverejnili nový videoklip so Sárou Polyákovou – zrejme novou ženskou posilou S Hudbou Vesmírnou.

Pôvodne mala byť Sára iba náhradníčkou Dominiky na koncertoch. Avšak po úspechu po uverejnení videoklipu a singlu s názvom “Jedného dňa” niet pochýb o tom, že sa stala plnohodnotným členom skupiny. „Chceme naďalej ľuďom hrávať koncerty, keďže je o ne veľký záujem. To sa bez speváčky nedá a tak sme hľadali niekoho, kto by s nami vystupoval. Uvidíme, čo život prinesie. Sára je veľmi šikovná, momentálne obhájila pozíciu náhradníčky za Dominiku a teším sa na to, ako v ďalšom songu odhalí, aký talent sa v nej skrýva.” – prezradil Sorizzo.

Sára Polyaková (23) je mladučká herečka a muzikálová speváčka. Je absolventkou herectva na divadelnej fakulte múzických umení v Bratislave. Hrala v seriáli Naši, filme Fair play a hosťuje v Slovenskom národnom divadle, Divadle Aréna, Nová scéna, Hudební divadlo Karlín a iných. Je tiež viacnásobná majsterka Slovenska v behoch na 100-400 metrov v kategórií staršie žiačky. Sorizzo a Marek poznajú Sáru z videoklipu skupiny SEMATAM.


Sorizzo priblížil, odkiaľ vlastne Sáru poznajú: “Sematam nás (S Hudbou Vesmírnou) oslovili v roku 2021 na spoluprácu. Poslali nám vtedy svoju tvorbu a jeden z videoklipov bol ku singlu Ja a Ty. V ňom účinkovala práve Sára, ktorá nás už vtedy zaujala svojou energiou a pekným vyžarovaním. Výsledkom spolupráce so skupinou Sematam je klip na pesničku BOMBA. Teraz, po viac ako roku, sme si na to spomenuli a skúsili sme Sáre zavolať. Stretli sme sa a takmer hneď sme vedeli, že sme našli koho sme hľadali 🙂 ”

Dominika vo svojom statuse priblížila fanúšikom dôvod svojho rozhodnutia: “Život mi dáva do pozornosti seba v inej podobe, ženu Dominiku, ktorá sa potrebuje postaviť sama za seba. V tomto období potrebujem prácu vyvažovať časom s rodinou a časom len pre seba. Ďakujem za všetko, čo som v tomto triu zažila. Dnes chcem tú pozitívnu energiu venovať tam, kam ma život posúva. Hereckým príležitostiam, téme ženskosti a duchovnému rastu. Budem sa však naďalej vyjadrovať aj hudbou, tancom a ktovie čím ešte.”

Marek a Sorizzo dokonca na tému odchodu Dominiky natočili aj videoklip a v skladbe Máme čas so svojim typickým humorom spievajú o tom, ako môžu konečne neobmedzene robiť čo ich napadne.

Základné info o skupine
Zoskupenie S Hudbou Vesmírnou vzniklo v roku 2015 ako voľné pokračovanie predchádzajúcej kapely Hidden Road. „Sme traja mladí ľudia, ktorých jednoducho nekonečne baví realizovať svoje nápady” – SHV. Preslávil ich letný hit z augusta 2015 s názvom Je nám teplo, ktorý má už cez 23 mil. pozretí na YouTube. Vo videoklipe si zahral aj známy český herec a režisér Jiří Mádl. V roku 2018 sa stali tvárami spoločnosti ZSSK a podľa YouTube Ads Leaderboard 2018 boli najlepšou reklamou na Slovensku. Zoskupenie S Hudbou Vesmírnou prerazilo aj na obrazovkách a to ako moderátorské trio najúspešnejšej šou RTVS Zem Spieva. Relácia získala 2 krát ocenenie OTO.

V tomto momente majú za sebou viac ako 5 úspešných celoslovenských kampaní, mnoho spoluprác a viac ako 80 odohraných koncertov a firemných eventov. Na Youtube ich sleduje viac ako stotisíc odoberateľov a ich videá presiahli hranicu 70 miliónov zhliadnutí. Napriek všetkým vymenovaným úspechom a číslam je ich hudba stále voľne dostupná na oficiálnej stránke, no nájdete ju aj vo všetkých streamovacích službách.

Vo videoklipoch cítiť ich vrelý vzťah k cestovaniu, nakoľko takmer každý klip točili aj v zahraničných destináciach (Sardínia, Kuba, Kanárske ostrovy a mnohé iné). Dokonca vytvorili svoju vlastnú cestovateľskú reality-show s názvom ULIETAVAMESI, ktorá zožala veľký úspech. Neskôr produkovali 40 dielnu autorskú reláciu s názom Vesmírne Krásy Slovenska pre Folklorika TV.

Zdroj: Michal Gottstein, Festival Lumen