Spevák S1MBA drží so singlom Rover tretie miesto v britskom rebríčku. Chytľavá nahrávka už prenikla aj do globálnych hitparád, dá sa teda očakávať, že sa hudobník s africkými koreňmi čoskoro dočká aj celosvetového úspechu.

Jeho príbeh je doslova rozprávkový. Leonard Simbarashe Rwodzi pochádza zo Zimbabwe, dlhodobo však žije v Anglicku. Minulý rok v decembri zverejnil na YouTube video ku skladbe Rover a odcestoval na Vianoce do rodnej Afriky. V tej dobe mal S1mba na svojom konte tri single, žiadny z nich výrazne neuspel. Nové video medzi užívateľmi YouTube nečakane rýchlo zarezonovalo a záujem o hudobníka neskutočne rýchlo vzrástol. Leonard odchádzal na sviatky ako neznámy spevák a o niekoľko týždňov neskôr, keď sa vrátil naspäť, sa z neho stala hviezda britského popu. A už na neho čakal kontrakt s hudobným vydavateľstvom a zástup novinárov.

Singel Rover vyšiel oficiálne na konci marca. V sledovanom britskom rebríčku figuruje na treťom mieste! Spotify ho aktuálne zaradilo do jedného z najpopulárnejších globálnych playlistov Top Hits. Vo svetovom prehľade konkurenčnej služby Apple Music je dokonca na čísle 46. A záujem o jeho uvoľnenú pieseň Rover pochopitelne rastie aj u nás.

Zdroj: Renáta Tomášová, Warner Music