MINO DEBNAR

Saimonsa naposledy o sebe dala vedieť v čisto ženskom klipe s Dominikou Mirgovou s názvom „Samozrejmosť“, odvtedy sme od nej nedostali nič hudobné. A oplatilo sa počkať! Saimonsa sa vracia s poriadnou dávkou svojej tvorby a to hneď klipom s aktuálnym interpretom roka 2020, podľa hudobnej ankety Ruka Hore Awards – Separom. Okrem prepracovaného klipu od jedného z najuznávanejších umeleckých režisérov, Michala Nemtudu si raperka pripravila pre svojich fanúšikov prekvapenie v podobe jej prvého, debutového EP, ktoré nesie rovnomenný názov ako jej klip „DÉMON“

Nerastieme, keď to máme jednoduché, ale vtedy, keď čelíme prekážkam, aj práve tak vzniklo moje debutové EP Démon“, vystihuje svoju aktuálnu tvorbu Saimonsa.

Raperku a speváčku Saimonsu môžeme v prostredí slovenskej muziky vnímať už niekoľko rokov. Zachytili sme ju na vlastných skladbách, ale aj spoluprácach, kedy sa jej meno objavilo v spojení s Dominikou Mirgovou, Hoodinim, Danom Kapitánom alebo aj s Ronie, no „zrazoo“ po nej ostalo ticho. Projekt vznikal konkrétne počas doby dvoch mesiacov, kedy si raperka a speváčka spravila doma svoje vlastné provizórne štúdio, ktoré sa stalo jej úkrytom v nedávnom živote samotárky. Okrem tvorby sa Saimonsa vracia na scénu aj ako jediná, ženská členka Zrazoo Records, kde sa tak pridala ku mužským reprezentantom, Dokkeytinovi a Danovi Kapitánovi.

Som presvedčený , že slovenská hip hop scéna unesie oveľa viac ženských interpretiek, než tomu je doteraz. Chceme týmto krokom scénu obohatiť , a zároveň podporiť Saimonsu a jej tvorbu, ktorú považujeme za zaujímavú s veľkým potencionálom”, objasňuje výber ďalšieho člena labelu , Director ZRAZOO RECORDS , Dalibor

Spoločná skladba so Separom, nesie myšlienku odpútania sa a každý si tam nájde tú svoju myšlienku. Samotná raperka hlavne spomína na svoje ťažké obdobie, ktoré prekonala aj vďaka hudbe. „Mala som veľmi intenzívne životné zmeny, po 12 rokoch som sa rozišla, potom keď už som si myslela, že sa môj život pohol správnym smerom, som sa zamotala do vzťahu-nevzťahu. Zažívala som citový kolotoč, vyhýbala som sa kamarátom, nechodila som nikam… bojovala som so svojimi démonmi, takzvanými depkami, emočnými výkyvmi. Ale zároveň mi to aj veľa dalo, keď sa teraz na to pozerám späť“, hovorí o vzniku skladby Démon, Saimonsa.


Takéto emočné výkyvy asi poznáme všetci a podľa všetkého majú aj priamy dopad na celé EPčko, ktoré bude obsahovať 7 trackov. Saimonsa by si podľa vlastných slov len ťažko našla medzi nimi jednu najobľúbenejšiu vec, keďže všetky tracky sú jej srdcovkami a vznikli z emočne ťažkého životného obdobia. Pokiaľ by sme však mali upozorniť na jej lyricky najvydarenejšiu záležitosť, bola by to pravdepodobne skladba „PS“ („Pýtate sa“). Pri jej počutí sa každý poslucháč dostane naozaj veľmi ľahko do témy a textu, ktorý chcela Saimonsa poslať medzi svojich fanúšikov.

Hudobnú produkciu, ale pilotnej skladby z debutového EP „DÉMON“ sa beatom postaral producent a spevák ADiss. K EP si interpretka pripravila aj merch, ktorý nesie vizuál jej coveru EP.

Zdroj: Jana Trellová, Ruka hore/Zrazoo Records
Cover: Mino Debnar