Hudobnú tvorbu Samuela Sleziaka rozšírili hneď dve spoločne vydané skladby. Iskra a Vyprchá vychádzajú ako dvojsingel a vzájomne sa dopĺňajú.

Po svojom debute s názvom Cudzie a skladbe Smutné kvety Samuel pokračuje v tvorení vlastných skladieb. Tentokrát však vydáva priamo dvojsingel, aj keď to nebolo pôvodným úmyslom speváka:

„Skladby vznikali nezávisle od seba a až po ich dokončení som dostal nápad vydať ich spoločne. Ich názvy sa navzájom dopĺňajú, ale zároveň sa mi páči kontrast medzi nimi, či už v nálade alebo zvukovo. Týmto kontrastom som chcel čiastočne odzrkadliť aj ich význam. Kým Iskra je o prvotnom zahľadení a zamilovaní sa do niekoho, kedy sa všetko zdá byť krásne, Vyprchá je naopak o vyrovnávaní sa s rozchodom.“

Podobne ako predchádzajúca skladba Smutné kvety, novinky vznikali v Lososound studio v spolupráci s producentom Erikom Horákom. V bratislavskom štúdiu hudobníci nahrali zvuk a dotvorili celkový aranžmán skladieb. Následný mastering prebiehal v gargle and expel studio.

Skladba Vyprchá dostala pri príležitosti svojho vydania aj videoklip, ktorý sa natáčal na miestach v okolí Prahy, konkrétne v prírodnej rezervácii Divoká Šárka a v skalnom meste Tiské steny. Nápad a celý proces tvorby videoklipu mal na starosti Adam Mogyorosi z Motionframestudios.

„Klipom k skladbe Vyprchá sme chceli ešte viac podporiť pochmúrnu a tajomnú atmosféru z tejto piesne. Cieľom bolo, aby sa divák mohol viac vcítiť a ponoriť do nálady skladby a vyvolať v ňom emócie,“ opísal zámer videoklipu Samuel.

Spevák postupne pracuje aj na ďalších skladbách, ktorými by sa chcel odlíšiť a zároveň vyjadriť svoje emócie a zážitky. Jeho cieľom je vydať EP, na ktoré sa môžu fanúšikovia v blízkej dobe tešiť:

„Pracujem postupne na ďalších skladbách, časovo však na to teraz až tak netlačím, takže neviem či to bude už na jeseň alebo až začiatkom budúceho roka. Niečo je už hotové, niečo rozrobené, uvidíme ako rýchlo sa to podarí dokončiť.“


Text: Linda Koníková, PartyPortal.sk
Foto: archív Samuela Sleziaka