Už sú to dva roky čo sa z hibernácie prebudilo slovensko-americké zoskupenie SARCAS. O slovo sa vtedy prihlásili veľmi vydareným dlhohrajúcim debutom Cesspool Of Humanity. A už teraz vieme, že z neho nebude iba jednorazový výkrik minulosti ale skôr raketový štart ďalšej zaujímavej kapely na našej scéne. Dôkazom, že staré muzikantské kamarátstvo má väčšiu silu než tisícky kilometrov medzi Seattlom a Dolným Kubín je totiž ďalšia novinka z dielne spomínanej formácie.

Sarcas nedávno zverejnili prvý singel zo svojho ďalšieho štúdiového albumu, na ktorom usilovne pracujú. Detaily zatiaľ držia v tajnosti. Vieme len, že podobne ako predošlý album, aj tento je nahrávaný, mixovaný a mastrovaný v štúdio Apollo.

Prvá ochutnávka dostala názov Aftershocks Of Hopium. Skladba naznačuje, že sa opäť môžeme tešiť na surové vokály, hutný zvuk, dravé gitarové riffy a kvalitné sóla. V gitarovom sóle prvého singlu si dokonca zahosťoval aj výborný gitarista Tibor Bušo.

Chýbať samozrejme nebudú ani zaujímavé a hlavne aktuálne texty. Aftershocks Of Hopium kapela predstavuje takto: „Pieseň je kritickým pohľadom na náš súčasný svet. Niekto by chcel žiť a nemôže, niekto môže žiť a riskuje smrť. Technológie, ktoré nám ako ľudstvu mali pomáhať, ničia realitu. Politici nás doviedli na prah tretej svetovej vojny. A do toho všetkého sme priviedli naše deti.“


Pár dní je pre fanúšikov novinka k dispozícii aj v audiovizuálnej podobe. Klip, vystihujúci myšlienky obsiahnuté v texte, pochádza z dielne kapely.

Zdroj: TS, Michal Šnapko