Press ALA MEDA

Showcase festival a konferencia oznámil prvé mená hudobného programu. Novo zverejnenej vlne ôsmich umelcov dominuje žánrová aj národnostná rozmanitosť a zápal pre autentickú tvorbu s odvahou experimentovať. SHARPE 2024 sa teší aj zo stávajúcich partnerstiev a nového mediálneho či ticketingového partnera, vďaka ktorým môže podujatie napredovať a ponúknuť návštevníkom kvalitný zážitok.

Festival a konferencia každoročne hostí viac ako 60 vystúpení na 7 pódiách a početné diskusné panely s profesionálmi z hudobného priemyslu. Bude tomu tak aj v roku 2024 a z mora line-upu sa zverejnila prvá vlna zahraničných a slovenských umelcov. ,,Mám veľkú radosť z každého jedného umelca oznámeného v prvej vlne. Viacerých z nich sledujem už dlhšie, a nesmierne sa teším na novinky, ktoré chystajú. Zároveň mám pociť, že sa nám s Mišom podarilo booknuť umelcov, ktorí hrajú naozaj pestrú zmes žánrov a už teraz rozmýšľame nad pódiom a celkovým settingom, ako to bude budúci rok vyzerať.”

Medzinárodnú atmosféru prinesie Susobrino, belgicko-bolívijský producent hrajúci afro-latinskú fúziu elektronickej a akustickej hudby. Jeho repertoár obsahuje ako očarujúce a pokojné, tak aj energické a hlučné skladby. Vplyv južanskej hudby počuť aj v tvorbe poľskej kapely ||ALA|MEDA||. Partia skúsených multiinštrumentalistov hrá tropicko-industriálne melódie a až hypnotizujúce groovy, ktoré popierajú žánrové konvencie. Nadšencov popu a jeho variácii zaujme pop artová kňažka Æ MAK z Írska. Na jej temné elektronické rytmy v kombinácii so spevom po vypočutí iba ťažko zabudnúť. Predstaví sa aj české popové duo Blue Uandi so zmesou klubových beatov, experimentálnej elektroniky, hyperpopu a EDM v kombinácii s príjemnými vokálmi a textami skúmajúcimi široké spektrum ľudských emócií.


Spomedzi lokálneho zastúpenia umelcov bude možno vidieť a najmä počuť dynamického Kodiki. Mladý audiovizuálny umelec vo svojej tvorbe prelína hyperpop s ambientom, jungle či nightcorom. Živé sety obohacuje o projekcie a ako celok vzbudzujú energizujúcu radosť a roztancujú dav. Ďaľším talentom je Blanch. Hudobný projekt Bianky Mackovej, pod ktorým tvorí ako sólové projekty, tak aj s kapelou v zložení Dominik Špuler–bicie, Marek Votruba–gitara, keys, a Jakub Kolesár–bass gitara, bass synth. Hrajú alternatívny pop, v ktorom prepájajú pocity melanchólie a objavovania. Ďalšou talentovanou umelkyňou line-upu SHARPE 2024 je Dáša Bulíková, vystupujúca pod pseudonymom DASA. Rodáčka z Popradu dlhodobo pôsobí v Londýne a jej spev v kombinácii so snovým popom je rezonujúcim zážitkom. A napokon STROJE, žánrovo nevyhranený bratislavský sonický „stroj“. V ich tvorbe počuť kontrastnú, no zaujímú zmes prísnych, divokých prvkov s melancholickým smútkom a popovými melódiami. Živé vystúpenia tejto kapely ľahko označiť za až katarzné.

Informovať širšiu verejnosť o festivalových novinkách môže SHARPE aj vďaka podpore mediálnych partnerov. Mená nových umelcov primárne zazneli v étery Rádia_FM, ktoré je aj tento rok hlavným mediálnym partnerom festivalu a konferencie. Ďalším hlavným mediálnym partnerom je portál inovatívnych tém a jedno z najčítanejších online médii na Slovensku– Startitup.sk. Vstupenky na podujatie si návštevníci budú môcť zakúpiť v pár jednoduchých krokoch vďaka exkluzívnemu ticketingovému partnerovi- portálu predpredaj.sk. Okrem zaujímavých hudobných vystúpení bude na SHARPE 2024 znieť aj další, najlahodnejší zvuk. Tým je ‘štrng’ dokonale načapovaného Pilsner Urguell, ktorý si festivalovým a konferenčným účastníci vychutnajú perfektne vychladený.


Okrem intenzívneho hudobného a spoločenského zážitku, slúži SHARPE ako vzdelávacia a sieťová platforma, ktorá podporuje medzinárodnú spoluprácu a cirkuláciu slovenskej nezávislej hudby na Slovensku a za jeho hranicami. Umelci, ktorý majú túžbu rozvíjať svoju hudobnú kariéru sa do 17. 11. môžu prihlásiť do open callu a získať šancu vystúpiť na SHARPE 2024.

Zvýhodnené Early bird vstupenky v predaji na sharpe.sk.

Zdroj: SHARPE festival
Foto: Press ALA MEDA