Pohoda, nespútaná radosť a nevinná veselosť ovládli včera večer budovu SĽUK-u v Rusovciach. Sima Martausová tam totiž uvádzala do života svoj nový album „Len tak sa stíšim“. Tak ako sme na to u nej zvyknutí, vybrala si naozaj originálny spôsob. Novinku vyslala do sveta krásnym koncertom. Spolu so „svojimi chlapmi v kapele“ a v sprievode Dievčenského speváckeho zboru Slovenského rozhlasu navodili prekrásnu atmosféru. Zaspievali novinky z albumu, ale aj pár starších hitov. Sima vraví, že album korešponduje s jej súčasným naladením, keď sa stišuje a upokojuje. Započúvajte sa do piesní, ktoré vyvierajú priamo zo srdca mladej umelkyne!

Sima Martausová uviedla do života nový – v poradí piaty – album s názvom „Len tak sa stíšim“. Urobila to naozaj originálne. Ako sama vraví, k jej náture sa nehodí polievať CD šampanským alebo ho niečím obsypať a tak namiesto toho urobila krásny koncert, ktorým album vyslala na svoju púť medzi fanúšikov.

„Mne sa pesničky rodia v srdci, mám taký dar od Pána Boha, píšem ich ani neviem ako. Tak to bolo aj so skladbami na tomto albume. Niektoré sú staršieho dáta, ale teraz som ich upravila a nahrala, pretože som už dávno cítila, že ich chcem mať na CD-čku,“ objasňuje proces vzniku albumu Sima Martausová.

Na albume je dovedna 12 piesní vrátane dvoch bonusov. Nachádzajú sa medzi nimi aj skladby, ktoré už vyšli ako single a stali sa hitmi – „Nenahraditeľná“, „Čaro obyčajných vecí“, „Baránok“, či „Holubička“, ktorú Sima zložila pre Adama Ďuricu.

„Moja najobľúbenejšia pieseň na albume je tá, podľa ktorej som ho nazvala, teda „Len tak sa stíšim“. Je totiž trochu iná, taká tichučká a jazzová. A mám rada aj skladbu „Svetlá“. K obom by som chcela v nasledujúcich mesiacoch nakrútiť videoklipy,“ prezradila Sima.

Mladá umelkyňa vraví, že album dokonale korešponduje s tým, čo momentálne prežíva.

„Teraz mám presne také obdobie, že sa už mesiac stišujem. Neznamená to, že som niekde mimo urezaná, uvedomujem si však, že okrem aktívneho života je dôležité vedieť sa aj stíšiť. Je to podľa mňa prirodzená túžba každého človeka. Najmä vtedy, keď veľa hrám kade-tade, tak si to moje srdce, telo aj myseľ sami pýtajú. Myslím si, že je dôležité vedieť oddychovať a naučiť sa byť sám so sebou,“ uzavrela Sima Martausová. Sima Martausová je zaujímavým zjavom na slovenskej hudobnej scéne. Kariéru odštartovala výhrou v súťaži Gospel  talent v roku 2009. Odvtedy jej hviezda stúpa, tento rok sa opäť stala speváčkou roka podľa Zväzu autorov a interpretov populárnej hudby. Jej koncerty sú vždy vypredané, ľudia milujú jej bezprostrednosť a úprimné piesne. Viac informácií o Sime nájdete na jej webe.

Zdroj: Eva Sládková, Propaganda House
Foto: Jana Plevová

close

Prihláste sa k odberu nášho newslettera!

Nebudeme Vás do ničoho nútiť.
Z odberu newslettera sa môžete kedykoľvek odhlásiť. Odhlasovací link nájdete v každom newsletteri.
Vyplnením a odoslaním formulára súhlasíte s nevyhnutným spracovaním vyplnených údajov pre účely zasielania newslettera.