“Meowlau X Val opustili svoj tradičný štýl a prinášajú energický popový singel s post-punkovým nádychom. Neplánovanou časťou v slovenčine vzdávajú hold ich zvukárovi a v klipe zachytávajú ľudí, ktorí pri projekte verne stoja počas celej jeho existencie.“

DNB&POP projekt Meowlau X Val po úspešnom odohratí nedávneho československého turné uzatvoril kapitolu spojenú s vydaním ich druhého EP s názvom Daydream a frontmanky sa okamžite pustili do tvorby novej hudby. Dnes sa k vám dostáva úplne nový singel s názvom Hypocrite, ktorý symbolizuje začiatok novej éry projektu. Tá sa ponesie v duchu efektového spevu, živých nástrojov a ešte tanečnejších a spevavejších melódii. 

Klip k singlu Hypocrite je niečo, čo si pre vlastné dobro nesmiete nechať ujsť. Vďaka nemu strávite s Meowlau X Val crew dvojminútovú jazdu v obľúbenom martinskom hoode, z ktorého pochádza nenahraditeľný zvukár projektu – Jakub Simonides. Jakub, resp. Simko, sa v klipe stal tiež hlavnou postavou a v podstate len reprezentuje, tak ako všetci, svoju bežnú existenciu. Túto komplexnú esenciu nášho bytia si môžete vychutnať vďaka Jakubovi Brehúvovi, ktorý bol schopný zachytiť všetko kamerou a následne to pretransformovať do podoby, ktorú vidíte práve tu.


A čo je na skladbe Hypocrite také špeciálne? Rozhodne zmena žánru, časť v slovenčine, či kratšia minutáž. Val prináša vyjadrenie k veľmi špecifickej časti skladby v slovenčine: “Táto slovenská časť piesne sa nahrala veľmi spontánne pri našej recording session. Možno by som tú pasáž nazvala aj ako taký “behind the scenes” nášho bežného nahrávania. A kedže sa to tak neskutočne hodilo do toho post-punkového feelingu piesne, museli sme to tam nechať. Plus si môžeme z listu konečne odfajknúť to, že máme v pesničke slovenský text, haha.“ Taktiež je v štúdiovej verzii historicky po prvýkrát použitá živá basgitara (paradoxne, keďže je Lau primárne basgitaristka).

“Cítila som to tak, že potrebujeme už v štúdiovej verzii zachytiť energiu a chémiu, ktorú medzi sebou mávame na koncertoch. Keďže na koncertoch hrávam práve na basgitaru, prišlo mi to ako perfektný nápad. Snáď to tak cítite aj vy.“ dodala Lau. Za mix a master Meowlau X Val vďačia Lukášovi Klincovi z projektu Breathe the vapor.


Singel Hypocrite je od dnešného dňa k dispozícii pod hlavičkou Warner Music Czech Republic na Spotify, Apple Music a ďalších streamovacích platformách. 

Zdroj: Kristína Guničová, Manager