Juraj Bednárik

„Ako dobre, že mi zostala ešte jedna šanca na príbeh… Môj príbeh…“

Táto krátka anotácia patrí k prvému singlu dolnokubínskej hardrockovej kapely SÍRA, ktorý vyšiel spolu s videoklipom koncom júna 2024. Červený závoj je jednou z prvých dokončených piesní, ktoré tvorila súčasná zostava kapely. Energickému klávesovému riffu a silnej melodike refrénu kontruje text s temným nádychom, pojednávajúci o nešťastnej láske, kvôli ktorej zbytočne vyhasol mladý život.

„Bohužiaľ, aj toto je každodenná realita našich životov. Myslíme si, že je potrebné venovať sa v hudbe aj týmto témam. Je veľmi dôležité hovoriť predovšetkým mladým ľuďom o tom, že vždy je aj iná cesta a tento príbeh nemusí byť ich posledný,“ hovorí kapela.

Videoklip si SÍRA nahrala úplne svojpomocne. Schnaps o ňom povedal: „Najväčší dosah majú vždy skladby, ku ktorým existujú aj nejaké pohyblivé obrázky. Táto veta vo mne rezonuje a všímam si jej pravdivosť, odkedy mi ju kamarát Rudy povedal. S rozpočtom je to v dnešnej dobe ale u začínajúcich kapiel dosť ťažké, tak sme skúsili natočiť klip svojpomocne. Dali sme hlavy dokopy, vymysleli nejaký koncept, vybrali priestor a pustili sa do práce. Veríme, že sme ukázali aj iným kapelám, ktoré sa do toho zatiaľ báli ísť, ako aj v tomto prípade platí povestné – keď sa chce, tak sa dá.“

Singel bol nahratý v máji 2024 v nahrávacom štúdiu Apollo a o mix a master sa postaral Jaro Plichta. Kapela SÍRA sa koncerte najbližšie predstaví 5. júla v Banskej Bystrici na benefičnej akcii Angelus Fest After Party a 6. júla na benefičnom Anima Feste v Dolnom Kubíne.


Zdroj: Michal Šnapko, anažment
Foto: Juraj Bednárik