Nový hit „Kráľovná snov“ chalani z kapely Bellcanto zámerne vypustili von v polovici leta (presne 31.8.2020), lebo svojou chytľavou a veselou melódiou presne vystihuje slnečné chvíle leta.  

Autorom hudby je líder a spevák Martin Domáň, ktorý sa s melódiou piesne už dlhšie pohrával. „Zakladnu melódiu som zložil na akustickej gitare, ale až keď som si ju zahral na klavíri, mi začala dávať tú správnu melódiu. Len text som k piesni nemal„.  S tým mu pomohol jeho „dvorný textár“ Michal Godor, ktorý je aj autorom textu úspešného debutového singlu „Čas hrá proti nám“. Michal o svojom texte povedal: „Kráľovná snov nie je o niekom konkrétnom. Je o láske ako takej. O jej hľadaní, snívaní a o viere, že naozaj je. Ale keď sa v nej nejaké dievča alebo žena najde, budem len rad.

Martin Domáň o piesni ešte prezrádza „Mám rád pesničky, ktoré majú peknú melódiu. Z toho som aj vychádzal. Chcel som zložiť melodicku pieseň, ktorá sa ľahko zapamätá a pospevovať si ju môže každý, už pri prvom počutí. Zložil som ju na akustickej gitare, ale až keď som si ju zahral na klavíri, mi začala dávať tú správnu melódiu“. Nosním nástrojom v  celej piesni je klavír. Klávesák Michal Ondroš o tom povedal „Aj keď sú v piesni použité zvuky synťakov, hlavný nástroj je klasicky klavír, a ja osobne milujem zvuk klavíra, tak som si nahrávanie moc užil“.

Zvukovú réžiu nahrávky mal na starosti Lukáš Sadloň zo štúdia TC Lemons. „S Lukášom spolupracujeme už od prvého singlu ´Čas hrá proti nám´, vie presne čo chceme a  vie  zhmotniť  naše predstavy o tom, ako má pieseň vo finále vyzerať“,  hodnotí spoluprácu Martin Domáň.

Martin Krížik z formacii Bruno Benetton Free Band a Hugo Chávez Orchestra im prišiel na nahrávanie pomôcť s vokálmi a sólom, ktoré zahral na lesný roh. „S Martinom Bellcantom sa poznáme už roky. Keď za mnou prišiel, či by som im v piesni nenahral sólo na lesný roh, neváhal som ani sekundu a keď už som bol tam, zaspieval som si s nim aj vokály.“ prezradil o spolupráci Martin ´Krížo´ Krížik.

Klip si formácia natočila vo vlastnej produkcii v exteriéri bratislavskej Petržalky. Réžie a strihu sa technicky ujal basgitarista Michal Vorčák, na základe umeleckej predstavy a námetu Martina Domáňa.

Tvorba klipu bola pre mňa výzvou a som rád, že som si to mohol vyskúšať. Martin ma trošku „potrápil“ s jeho umeleckými predstavami o klipe, ale podarilo sa to a s výsledkom sme spokojní.“,  prezradil o natáčaní klipu Michal Vorčák.

Plány do budúcna má formacia jasne dané. Dokončiť piesne pre na ich debutový album,  a “ Znovu začať konečne koncertovať, čo sa v tejto chvili kvôli Korone nedá uskutočniť.“ dodal bubeník Peter Stanko o najbližších plánoch kapely.

Bratislavskú formáciu založil v roku 2015 spevák a gitarista Martin Domáň, prezývaný Bellcanto, spolu s bubeníkom Petrom Stankom. Obaja hudobníci už predtým spolu hrali vo viacerých kapelách, pred založením vlastného projektu – Bellcanto, to bola kapela Rain. Martin Domáň predtým pôsobil aj v skupinách Fresh Carnations a Maples. Do zostavy Bellcanto neskôr pribudol basák Michal Vorčák a hráč na klávesy Michal Ondroš. Tvorba skupiny BELLCANTO kombinuje mix rocku, popu a rock´n´rollu. Aj keď formácia tvorí a spieva svoje vlastné piesne po slovensky, inšpiráciu čerpá hlavne v britskej hudbe, konkrétne hudba od šesťdesiatych rokov až po súčasnosť. Preto v skladbách skupiny Bellcanto môžete počuť melodickosť The Beatles, Oasis či Blur a drsnosť rock´n´rollových formácií ako Jet, Stereophonics alebo Supergrass. Chalani sa nebránia ani elektronickým vplyvom. Kapela počas svojej existencie už odohrala mnoho koncertov na Slovensku a bola tiež finalistom súťaže Ružinovská lýra 2019. V roku 2019 debutovala singlom „Čas hrá proti nám„, ktorý sa stretol u fanúšikov s veľkým úspechom. V lete 2020 prišli s novým singlom a videoklipom „Kráľovná snov„.

Viac sa o kapele dozviete na ich facebooku alebo instagrame.

Zdroj: Martin Domáň, Bellcanto