František Tóth

V nedeľu 23. apríla predstavila vokálna skupina For You Acapella svoj nový album „HELLO“ pred vypredaným kultúrnym domov v Tvrdošovciach. Skupina turné odštartovala v rodnej obci dvoch členov – Katalin a Luciusa. Na koncerte zazneli známe svetové hity, no najmä autorská tvorba, ktorú skupina prezentuje aj na novom albume. Iba pred pár dňami vyšiel videoklip k najnovšej autorskej skladbe Luciusa s názvom „I’ll Find You“, ktorú skupina odpremiérovala v televízii Markíza.

„V rámci Hello Tour si na koncerty pozývame aj hosťujúcich umelcov a naše pozvanie do Tvrdošoviec prijali Emil Esso Smoliga – bývalý beatboxer skupiny For You a tanečná skupina Liu´s Ladies,“ hovorí Lucius, ktorý má korene v Tvrdošovciach.

Vyvrcholenie večera nastalo krstom nového CD, ktoré skupina symbolicky pokrstí na každej zastávke turné „HELLO TOUR“. Krstnými rodičmi v Tvrdošoviach sa stali starosta obce Marián Tóth a Luciusova stará mama Zuzana. Práve jej členovia skupiny For You vďačia za objavenie speváka Luciusa. Koncert v Tvrdošovciach bol spojený aj s autogramiádou nového albumu.

„Veľmi ma teší, že som sa stala súčasťou For You práve v čase kedy sa plánovalo prvé turné For You a nahrávanie CD HELLO. Je to pre mňa obzvlášť emotívna záležitosť, keďže toto CD je moja prvotina a pod túto prácu sa môžem hrdo podpísať aj ja. Koncert, s ktorým sme turné odštartovali dopadol nad očakávania. Energia a čas, ktorý sme do turné vložili sa nám vrátili v pozitívnom slova zmysle. Atmosféru nevytvára len umelec ale aj samotný poslucháč a keďže máme prajných fanúšikov, ja sa už teraz teším na nadchádzajúce koncerty“ hovorí o turné speváčka Pavlína.


For You už o pár dní predstaví album aj v Dunajskej Strede kde sa ako hosť predstaví operné zoskupenie Opera Trio, s ktorým skupina spolupracovala v show Česko Slovensko má talent. Fanúšikov čakajú zaujímaví hostia aj v iných mestách, napríklad v Bratislave a Brne s predstaví slovenský spevák a skladateľ Martin Harich s ktorým si skupina zaspieva ich spoločnú pieseň „Right Beside You“.

For You Acapella – HELLO TOUR 2023
27.4. Dunajská Streda – MSKS Benedeka Csaplára
10.5. Bratislava – Dom kultúry Ružinov
11.5. Brno – Metro Music Bar
17.5. Žilina – Smer Klub 77
1.6. Košice – FUGA – Kultúrne centrum kresťanov (Presunutý koncert z 20.4.)

Viac informácií o koncertoch a predpredaji vstupeniek nájdete na webovej stránke skupiny.


For You zastupuje hudobný žáner s názvom acapella. Päť unikátnych hlasov spieva najznámejšie svetové hity bez použitia hudobných nástrojov.

Na svoj Youtube kanál umiestňujú skvelé videoklipy, koncertujú nielen na Slovensku, ale aj v Čechách, Maďarsku, Chorvátsku, Rakúsku a Nemecku, kde svojím špičkovým živým vystúpením upútajú pozornosť publika a získavajú si tak stále nových fanúšikov. Na ich kanáli Youtube sa mimoriadne darí minútovým videám, do ktorých občas pozvú aj zaujímavých hostí.

Vokálnu skupinu For You určite poznáte aj vďaka spolupráci so Simou Martausovou, pri ktorej vznikla skladba a videoklip s názvom Nenahraditeľná.


For You sa pravidelne objavuje v televíznom, alebo rozhlasovom vysielaní, a to ako na Slovensku, tak aj v zahraničí. V roku 2022 účinkovali v talkshow Petra Marcina – Neskoro večer, CNN Prima NEWS – NOVÝ DEN, TV Markíza – Chart Show, TV Markíza – Teleráno, RTL Hungary – Tehetség első látásra a ako hosť sa ukázali na TV JOJ – Česko Slovensko má talent. Na záver roka sa ukázali v RTVS – Dámsky klub a v Silvestrovskom programe na TV LUX.

Zdroj: Andrej Mann, For You
Foto: František Tóth