Zažite Vianoce s vokálnou skupinou For You! Päť výnimočných hlasov  prichádza s novým vianočným albumom „Acapella Christmas”, na ktorom nájdu fanúšikovia 12 domácich a svetových hitov. Slovenský Pentatonix, ako kapelu nazývajú, si uctil aj Michala Dočolomanského a prerobil do acapella podoby slávnu skladbu “Zima na saniach”. Na albume je aj autorská novinka “Vianočné vyznanie”, ktorú zložil člen kapely Andrej Mann pre svoju manželku. Vypočujte si “Last Christmas”, “Let it snow” alebo “White Christmas” v prekrásnej podobe od For You – bez nástrojov, len v podaní úchvatných hlasov.

Jakub "Točič" Chochula

“Biela zima s nami letí na saniach, my z tej rýchlej jazdy nemávame strach…” Spieva vokálna skupina For You v novej acapella podobe slovenského hitu “Zima na saniach“.

“Zima na saniach je jedna z najkrajších slovenských populárnych piesní s vianočnou tematikou a patrí medzi našich favoritov. Oslovili sme talentovaného Matúša Uhliarika, a ten nám zhotovil aranž, ktorým sme boli úplne ohromení,” vysvetľuje výber piesne speváčka Nika Barľáková.

“Táto skladba je tak trochu návratom do detstva, pretože vtedy bola veľmi populárna a hraná. Fascinuje ma s akou ľahkosťou a náladou to nahral Michal Dočolomanský. Poteším sa, keď si ju budú teraz pospevovať aj moje deti,” hovorí Milan Masiarik.

K novej piesni stihli For You nakrútiť aj vianočný klip. Nechýba v ňom vianočná atmosféra, medovníky aj punč. Kameru a strih má na konte Jakub „Točič“ Chochula, ktorý vystihol autentické zábery. Režisérom klipu je celá skupina For You.

Tento rok sme si povedali, že všetko čo vieme, spravíme po vlastnej osi. Zvuk sme nahrali v našom novom štúdiu, a rozhodli sme sa využiť tento priestor aj na klip. Vybrali sme si jednoduchý scenár – prípravy na Vianoce, zdobenie stromčeka, sánkovanie – šaškovanie, punč, teplý čajík. A samozrejme krásne medovníky od remeselníčky Silvii Szászovej, ktoré sme počas nahrávania aj zjedli. Zohratá dvojica – za kamerou Jakub a pred kamerou For You – klip sa podaril nad očakávania dobre,” teší sa sopranistka Katalin Lantos Borbély.

Novinku “Zima na saniach” nájdu fanúšikovia na novom vianočnom albume „Acapella Christmas”. CD je doslova medzinárodné, pretože skupina na ňom spieva v štyroch jazykoch – v slovenčine, angličtine, maďarčine a češtine.

“Nahrávalo sa nám veľmi plynulo, organizovane a bez väčších komplikácií, keďže celé aranžovanie a nahrávanie sme mali vo vlastnej réžii, dokonca vrátane mixáže. Vedeli sme si vytvoriť príjemnú náladu za každých okolností a práve tá je pre našu tvorbu kľúčová,” tvrdí Emil Esso Smoliga.

Na novom CD je 12 piesní z najznámejších slovenských či českých rozprávok a nechýbajú ani svetové vianočné hity ako “Last Christmas”, “Let it snow” alebo “White Christmas”, ktoré For You prerobili do acapella podoby.

“Už dávno sme túžili mať vianočný album, len predošlé roky sme nemali čas na zrealizovanie. Tento rok sme na tom pracovali už od júla. Na začiatku to bolo trošku ťažšie, aranžovanie vianočných piesní pri 40 stupňoch pri bazéne je trošku náročnejšie, ale vedeli sme, že to bude dlhšia cesta. Vianočné koledy a skladby na našom CD sú v úplne novom šate a poslucháči to budú počuť takto po prvýkrát,“ neskrýva radosť Katalin Lantos Borbély.

Album obsahuje aj jednu maďarskú vianočnú pieseň a jednu autorskú novinku od For You, ktorú zložil Andrej Mann.

“Skladba má názov Vianočné vyznanie. Hudbu a text som napísal ja, fantasticky ju zaranžovali Nika a Milan, Emil doplnil beatbox. Pieseň je vianočný slaďáčik, ktorý som napísal pre svoju manželku. Vianočné vyznanie sme nahrávali v našom štúdiu ako poslednú skladbu. Teší ma, že aj túto pieseň si môžete vypočuť na našom albume,“ prezradil Andrej Mann. Vokálnu skupinu For You tvoria piati členovia – Milan Masiarik – tenor, Emil Esso Smoliga – beatbox/tenor, Nika Barľáková  – alt, Katalin Lantos Borbély – soprán a Andrej Mann – bas. Celá kapela sa už teší na koncerty, ktoré nevyšli tento rok a ďakuje fanúšikom za dlhodobú podporu. Nový vianočný album „Acapella Christmas” si môžete kúpiť na webe, alebo v kníhkupectvách po celom Slovensku.

Viac sa o kapele For You dozviete na ich webovej stránke, facebooku alebo instagrame.


Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory
Foto: Jakub „Točič“ Chochula