Ján Zemiar

Po druhýkrát nominovaná slovenská skupina HEX sa stala laureátom významného ocenenia Krištáľové krídlo v kategórii populárna hudba za rok 2023. Počas sobotného galavečera v Slovenskom národnom divadle si kapela prevzala hodnotný umelecký artefakt, ktorý sa rozhodla venovať ľuďom pracujúcim v kultúre a predovšetkým v hudbe.

Veľmi sa tešíme, že sme dostali toto ocenenie po druhej nominácii. Skutočne, keď sa človek pozerá na tento večer, tak si musí povedať, že ľudia, ktorí toto ocenenie dostali, sú naozaj výnimoční a niečo na Slovensku a dokonca aj mimo neho dokázali. Z tohto aspektu je to ocenenie pre nás fantastické, lebo sme sa ocitli v spoločnosti výnimočných a to poteší každého.” dodáva gitarista kapely Martin Žúži

Kapela vo svojej ďakovnej reči vyzdvihla nádej vo vzájomné porozumenie a lásku v našej spoločnosti, na čo pekne naväzuje názov ich najnovšieho albumu Kde je tu láska?

“Kapela HEX si za tie roky prešla množstvom situácií, veľa ich bolo krásnych, ale mali sme aj smutné obdobia. To čo nás naozaj drží už toľko rokov na scéne je láska k hudbe, máme fantastických fanúšikov a sme nesmierne radi, že aj odborná porota v ktorej sú ľudia, ktorých si vážime, ocenila to čo sme za posledné obdobie urobili. Ďakujeme ešte raz a tešíme sa na leto na koncertných pódiách.” dodáva za kapelu manažér a basgitarista Tomáš YXO Dohňanský


Skupinu HEX tento rok čaká množstvo letných koncertov po celom Slovensku. Kapela sa v týchto dňoch pripravuje na natáčanie nového videoklipu k ich ďalšiemu singlu z nového albumu. A prezradila nám aj to, že v roku 2025 chystá pre svojich fanúšikov niečo výnimočné.

Zdroj: Andrea Sulovská, All About Music
Foto: Ján Zemiar