The Paranoid má nového speváka! Na miesto Igora Belaja nastúpil do nitrianskej kapely Rob Raven. S novým členom naplánovali The Paranoid slovensko-české turné. Príďte si vypočuť, ako znie kapela s novým hlasom, The Paranoid sa predstavia od Bratislavy až po Košice!

Po krátkej pauze a odchode speváka Igora Belaja sa skupina The Paranoid vracia na pódiá s novým spevákom! Rob Raven do skupiny dokonale zapadol a už spolu chystajú aj nové nahrávky.

„Po odchode Igora sme vyhlásili konkurz, na ktorý sa prihlásilo veľa spevákov a dokonca aj speváčky, ale nikto z nich sa nám do Paranoidu hlasovo, alebo prejavom nehodil. Roba sme spoznali už v roku 2012 na turné, keď nám s jeho vtedajšou kapelou Meredith robili predkapelu. Vtedy sme si „padli do oka“. Po neúspešnom konkurze sme sa rozhodli skúsiť to s ním. Už na prvej skúške sme cítili, že to bude fungovať. Jednoducho k nám zapasoval, ako do puzzle, aj spevom aj prejavom. Je to šikovný muzikant. Presvedčiť sa o tom fanúšikovia môžu už čoskoro na koncertoch a na novom singli, ktorý chystáme,“ konštatuje gitarista Roman Birkuš

Kapela už intenzívne skúša. Nová zostava Rob Raven – spev, Roman Birkuš – gitara, Patrik Sýkora – basgitara, Miloš Zaujec – bicie, sa teší na koncerty, ktoré im, a podľa reakcií na sociálnych sieťach, aj fanúšikom chýbajú.

„Nikdy sme ani len neuvažovali o tom, že by sme to zabalili. Život bez hrania na pódiu si ani nevieme predstaviť. Preto sme teraz pár mesiacov poriadne makali, aby sa Paranoid znovu postavil na nohy. Pripravili sme nové turné,  oprášime na ňom aj pesničky, ktoré sme dlho nehrali. Práve sa vyrábajú konštrukcie na svetelnú šou a budú aj špeciálne efekty. Už sa na to tešíme, bude to poriadne husté…“ povedal o pripravovaných koncertoch Roman Birkuš.

Miesta siedmych koncertov turné vyberali chalani podľa technických a priestorových možností klubov. Fanúšikovia sa môžu na The Paranoid s novým spevákom tešiť počas turné v Bratislave, Prahe, Trenčíne, Nitre, Brne, Žiline a Košiciach.

„Zvolili sme teraz iba mestá, ktoré majú väčšie kluby, lebo chceme predstaviť špeciálnu scénu a šou. Je ťažké hrať všade tam, kde by naši fanúšikovia chceli, ale možnosti hrania na Slovensku sú obmedzené a nie všetky kluby vyhovujú našim technickým požiadavkám,“ vysvetlil rozpis miest turné Roman Birkuš.

Vstupenky na turné THE PARANOID TOUR 2018 sú dostupné v sieti Predpredaj.sk. Na výber je klasická vstupenka CLASSIC TICKET so vstupom na koncert a vstupenka VIP UPGRADE, ktorá zahŕňa okrem vstupu na koncert aj tričko, podpísaný plagát kapely, stretnutie s kapelou a fotografia s jej členmi. Špeciálnym hosťom turné bude skupina Sanchez Amstredam. Informácie o kapele nájdete na www.theparanoid.sk, alebo na sociálnych sieťach facebook a instagram.

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory
Foto: Wikes