Jan Bendig je meno, ktoré poslednú dobu rezonuje na Slovensku čoraz viac častejšie! Jeho brat Marsell však vôbec nezaostáva a okrem toho, že počujeme o ňom viac v súvislosti s hereckou kariérou u nás, spevu sa nevyhýba. Talentovaní bratia vydali svoju už štvrtú spoločnú skladbu s názvom “Ona”, ktorá za 3 týždne ma vyše pól milióna vzhliadnutí a drží sa v top 10 najsledovanejších videí na YouTube. Marsell dokonca vydal začiatkom týždňa aj svoju sólo skladbu “Play

Honza a Marsell Bendigovci sú jedni z výnimočne talentovaných súrodencov nielen českej, ale aj našej umeleckej scény, o čom značí aj ich najúspešnejší rok podľa doterajších aktivít. Honza vo februári vypredal svoj sólový koncert v pražskom Forume Karlín, jeho brat len pár týždňov potom získal prestížneho Českého leva za svoju vedľajšiu úlohu vo filme Banger. Obaja bratia sa vo svojich kariérach navzájom podporujú a často aj spolupracujú. To potvrdzujú aj ich spoločné skladby. “Ona” je už štvrtou v poradí, od tej predchádzajúcej ju delia dlhé tri roky. Song zložil Jan Bendig a samotný videoklip je plný nádherných lokácií z prostredia krásneho Tuniska. Slávni bratia však v rozhovoroch pri skladbe spomínajú na detstvo v spojitosti s „únosom“. Obaja bratia sa zhodujú v tom, že v detstve bol ich vzťah všetko, len nie harmonický.

Jan Bendig vysvetľuje: „Ako deti sme sa veľmi hádali, mlátili a nedokázali sme spolu vydržať. Marsell na mňa vždy všetko bonzoval a tiež otcovi prezradil, že fajčím tajne cigarety a kde ich mám doma schované. Za posledných sedem rokov sa náš vzťah oveľa zlepšil a teraz sme najlepší kamaráti.“  Marsell k tomu dodáva: „Aj v detstve sme ale mali svetlé chvíľky a niekedy sa spolu hrali. Keď sme bývali na sídlisku, vyšli sme na balkón a celkom dosť presvedčivo tam hrali, že nás niekto uniesol a voláme o pomoc. Ľudí prechádzajúci okolo to vydesilo tak, že zavolali políciu a tá k nám vtrhla asi o štvrť hodiny neskôr. Naši vydesení rodičia ich museli presviedčať, že sú naozaj naši rodičia. My sme ale pritom stále hrali, že nás uniesli a sme z nich vydesení! Nakoniec to dobre dopadlo, u našich sme zostali, ale dostali sme na mesiac zaracha,“ spomína so smiechom Marsell.


Koncerty Jana Bendiga a nabité festivalové leto je pomaly na konci, no už tento víkend bude  jednou z hlavných hviezd veľkolepej show Disney v O2 aréne / DISNEY100: KONCERT – O2 arena /, a to pri príležitosti stého výročia jej založenia. Okrem iného už čoskoro oznámi konkrétny termín a štart predaja vstupeniek na jeho koncert v O2 Universum v roku 2024. Tento rok má tiež v pláne vydať svoju knižnú autobiografiu. Marsell Bendig zasa natáča momentálne na Slovensku druhú sériu najsledovanejšieho slovenského seriálu Iveta, ktorý režíruje Ján Hřebejk, a zároveň sa čoskoro objaví na TV Prima, a to v seriáli Banáni.

Zdroj: Jana Trellová, PR manažér